AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar programında Erdoğan ile aynı masada oturan 14 isimden biri olunca nedeni merak edildi.

Aksu TV’de Murat Eğridağ’ın sunumuyla Haber Ötesi programına konuk olan Milletvekili Özdemir, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.   

Sözlerine, 2001 yılında AK Parti kurulduğundan bugüne 20 yılda insanların bakış açısını ve ufkunu değiştirdiğini hatırlatarak başlayan Özdemir, “AK Parti insanların yaşam kalitesini arttırdı ve aynı zamanda insan kaynağı oluşturdu. Bende AK Parti’nin yetiştirdiği ve AK Parti’nin elinde büyümüş biriyim aslında. İl Başkanımız Fırat bey, diğer illerde bir çok kişi. Bunun bir parçası olmak gurur verici. O gün bir iftar yaptık Cumhurbaşkanımız ev sahipliğinde 27. Dönem milletvekilleriyle. Allah’a hamd ediyorum ki, bize de orada olmak ve Cumhurbaşkanımız ile aynı masada iftar yapmak nasip oldu.” dedi.

Masada ki 14 kişiden birisi olarak seçilmesinin nedenini açıklayan Özdemir şunları kaydetti:

“Grup Başkanvekillerimiz, Grup Başkanımız, AK Parti Genel Sekreterimiz onlar mecliste çalışmalara en çok katılan, meclise en çok devam eden kişilerin sıralamasını yapmışlar. İlk sırada Ramazan Can abimiz var 3 dönemdir orayı canla başla devam ettiriyor. İkinci sırada ben varım, üçüncü sırada Alpay Özalan var. Böyle sıralama çıkınca da bizim 3’lüyü oraya aldılar. Grup Başkanvekillerimiz ve Mahir bey bana bir gün önceden tevdi etmişlerdi. Bizde o gün Cumhurbaşkanımız ile aynı masada bulunmanın mutluğunu yaşadık.”

Başkan Güngör Burayla düet yaptı! Başkan Güngör Burayla düet yaptı!

HABER: ÖMER FARUK SALMAN