Dar Gelirli Ailelere Elektrik Fatura Desteği! Aile Bakanlığı Destek Başvurularını Başlattı Dar Gelirli Ailelere Elektrik Fatura Desteği! Aile Bakanlığı Destek Başvurularını Başlattı
Yeni Düzenlemelerin Beklentisi
Sabah gazetesinin haberine göre, 2023 seçimlerinin sona ermesinin ardından asgari ücretli, emekli ve memurların gözü yeni düzenlemelere çevrildi. Özellikle, son olarak 1100 TL olarak ödenen bayram ikramiyesinin %82’lik artışla 2000 TL‘ye çıkarılması bu beklentileri artırdı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İkramiye Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim öncesi bayram ikramiyesi hakkında yaptığı açıklamada, “Bu rakamı daha da yukarı çıkarmanın hesapları içindeyiz” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklama, ikramiyenin artırılması yönündeki beklentileri güçlendirdi.
Beklenen İkramiye Artışı
Mete Dirice’nin haberine göre, emekli ikramiyesinin Kurban Bayramı öncesinde 2500-3000 TL bandına yükselmesi bekleniyor. Ayrıca, emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatırılacağı belirtildi.
EYT’lilerin Durumu
Mart ayında emeklilik başvurusu yapmış ama henüz işlemleri tamamlanmamış EYT’liler de hak sahibi olduklarında bu ödemeleri toplu olarak alabilecekler.