Bir dizi etkinlik ve ziyaretlerde bulunmak üzere depremin ana üssü Kahramanmaraş’a gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, merhum babasının isminin verildiği Prof. Dr. Necmettin Erbakan Çadırkentinde depremzedelerle beraber iftar yapıp vatandaşlarla görüştü.

Türkiye’nin fay hatlarıyla kaplı olduğunu deklare eden Erbakan, sağlam zemine sağlam binaların yapılması gerektiğin, bilim adamlarının uyarılarına dikkat edilmesinin elzem olduğunu ifade etti.

Yeniden Refah Partisi olarak depremin ilk günlerinden beri, deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında afetlerle gereği gibi mücadele edebilmek için Doğal Afetlerle Mücadele Bakanlığı’nın mutlaka kurulması gerektiğinin altını çizdi.

Deprem bölgesinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Erbakan, sağlam zeminin çok önemli olduğunu, dolayısıyla TOKİ’nin yaptığı konutların bu nedenle ayakta kaldıklarını sözlerine ekledi.

Kahramanmaraş B Termik Santralinde yangın  Kahramanmaraş B Termik Santralinde yangın 

Yeni doğum yapan depremzede bir annenin çadırını ziyaret eden Fatih Erbakan, kız çocuklarına Hatice Nermin Erbakan’ın isminin verildiğini öğrenince duygulandı ve bebeği kucağına alarak sevdi ve hediye olarak anneye cumhuriyet altını taktim etti.