Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Göksun ilçesinin Saraycık Mahallesi’nde ağır hasara neden oldu.
Deprem sonrası mahallede kayaların içinden çıkan suyun 15 metre yükseklikten dökülmesiyle oluşan Saraycık Şelalesi’nden de su akmamaya başladı.

Depremler sonrası Kahramanmaraş'taki şelalenin suyu kurudu - 1

Saraycık Mahallesi Muhtarı Aslan Yaşar, şelalenin bulunduğu bölgeden çıkan suyun hem sulamada hem de içmede kullanıldığını söyledi.
Yaşar, “Kayalık üzerinde onlarca küçük delik vardı. Oralardan su fışkırırdı. İlkbaharda daha yukarıdan su akardı. İlk deprem bizim için küçük olan depremdi. Bizim için büyük deprem Elbistan depremi. Birinci depremden sonra koyu kahverengiye yakın su aktı. İkinci depremden sonra tamamen kesildi. Hiçbir yerden su sızması bile yok” diye konuştu.

Afşin'de hayatını kaybeden Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı Afşin'de hayatını kaybeden Kore gazisi son yolculuğuna uğurlandı

Depremler sonrası Kahramanmaraş'taki şelalenin suyu kurudu - 2

Bölgeden gelen su ile 100 dönüm arazinin de sulandığını ancak suyun kesilmesiyle arazilerin de susuz kalacağını dile getiren Yaşar, bölgede genelde elma bahçeleri bulunduğunu belirtti.