CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, yabancılara para karşılığı vatandaşlık verilmesine ilişkin konuştu.

Yabancıların Türk vatandaşlığı için başvuru koşullarında değişikliğe gidildi. Buna göre, Türk vatandaşlığına başvuruda alınacak gayrimenkul değerinin 250 bin dolardan 400 bin dolara yükseltildiği aktarıldı.


CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu da yabancılara para karşılığı vatandaşlık verilmesine Atatürk’ün sözleri ile tepki geldi. CHP’li Hacısalihoğlu ayrıca Türk vatandaşlığı ve Mercedes araç kıyaslamasıyla AKP’ye göndermede bulunarak şunları söyledi:

Ali Öztunç bakan Koca’ya Kahramanmaraş’taki devlet hastanesini sordu! Ali Öztunç bakan Koca’ya Kahramanmaraş’taki devlet hastanesini sordu!

“AKP MİLLETİMİZİ AŞAĞILAMAYA DEVAM EDİYOR”
“Mercedes Maybach S serisi Türkiye satış fiyatı 9 milyon 925 bin TL. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı 400 bin dolar. Yani bugünün kuru ile 400 binx14.5 = 5 milyon 800 bin TL. AKP ülkemizi her alanda rezil rüsva etmeye, milletimizi aşağılamaya devam ediyor. Bugünkü hesapla Türk vatandaşlığı bir Mercedes araç bile etmiyor! İşte AKP’nin Türk milletine bıraktığı budur. Ulu önderin dediği gibi, “Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır.”