Şehir merkezi, ilçe ve kırsal mahalle ayırt etmeksizin yerleşim yerlerinin ulaşımını iyileştirmek için yatırımlarını artırarak sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Göksun’da da yol bakım, onarım ve yenileme uygulamalarına devam ediyor.

Göksun'da "e-sınav" merkezi açıldı Göksun'da "e-sınav" merkezi açıldı

Fen İşleri Dairesi Başkanlığınca Keklikoluk Mahallesi’nde yürütülen kilit parke uygulamaları tamamlandı. Mahalle mezarlığına ulaşım sağlayan arter ve mezarlık içerisindeki ana ve ara yollar toplam 2 bin metrekare kilit parke ile yenilendi. Stabilize olduğu için özellikle yağış sonrası aksamalara neden olan arterlerin ulaşım standardı iyileştirildi.

İlçede çalışma gerçekleştirilen diğer bir nokta ise Küçükçamurlu Mahallesi oldu. Mahallede bulunan grup ve mezra yolları yine kilit parke ile yenileniyor. Ayrıca mahalle mezarlığına ulaşım sağlayan yolda da kilit parke kaplama uygulamaları yürütülüyor. Yoğun bir şekilde gerçekleştirilen çalışmalarla mahalledeki stabilize yollar toplam 6 bin metrekare kilit parke ile kaplanacak. Fen İşleri Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, yerleşim yerlerinin ulaşımının iyileştirilmesi noktasında çalışmaların durmaksızın devam ettiği belirtildi.

Editör: Haber Editörü