Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Göksun Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Deprem Gerçeği ve Göksun’ konulu panele katıldı.

Başkan Cüce; "Vatandaşlarımızın Sağlığı Bizim İçin Çok Önemli” Başkan Cüce; "Vatandaşlarımızın Sağlığı Bizim İçin Çok Önemli”

Göksun Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen paneli takip edenler arasında; Göksun Kaymakamı Ömer Faruk Duman, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş da yer aldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Alcı’nın moderatörlüğünü yaptığı panelde; Japon Deprem Uzmanı Prof. Dr. Yoshinori Moriwaka, Yıldız Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Kamile Gamze Yaman, depreme karşı alınabilecek önlemler, depremden en az şekilde etkilenmenin yolları, deprem esnasında ve sonrasında yapılması gerekenler gibi pek çok konuyu farklı açılardan ele aldı.

Programın önemine değinerek panelistlere teşekkür eden Başkan Hayrettin Güngör, “Göksun Belediyemizin düzenlediği deprem konulu panele katılarak konuşmacılarımızı dinledik.

Asrın felaketinin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ımızda bu tür bilgilendirici etkinliklerin düzenlenmesini çok değerli buluyoruz. Göksun Belediyemize ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Editör: Haber Editörü