İşletmelerin finansal açıdan fırsat eşitliğini yakalayabilmesi için pek çok çalışmayı aynı anda sürdüren Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ya da kısaca KOSGEB, geri ödemeli ve geri ödemesiz olmak üzere pek çok yeni programı bu sene de devreye aldı. Bu programdan belirli şartları taşıyan işletmeleri yararlandıran KOSGEB, bu kapsamda bir yeni hibe programını da duyurdu. KOSGEB’in duyurduğu hibe programı kapsamında 130 bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek sunulacağı öğrenildi.

Geri ödemesiz destekleri için hibe kavramını kullanan KOSGEB, yeni bir hibe programı için düğmeye bastı. Belirlediği şartları sağlayan işletmelerin 130 bin TL destek ödemesinden yararlanabileceğini bildiren KOSGEB, bu ödemeler için başvuru sürecimi de başlattı. Peki KOSGEB 130 bin TL hibe ödemesinden nasıl yararlanılır? KOSGEB hibe ödemesi şartları nelerdir? KOSGEB hibe ödemesi başvurusu nasıl yapılır? İşte KOSGEB’ten hibe alma şartları…

PTT açıkladı! Başvuru yapanlara 2000 TL bayram harçlığı kesinleşti PTT açıkladı! Başvuru yapanlara 2000 TL bayram harçlığı kesinleşti

KOSGEB, İŞLETMELERE 130 BİN TL HİBE ÖDEMESİ YAPACAK

Tüm işletmelerin yararlanabileceği çeşitli hibe ve kredi desteği sağlamayı sürdüren KOSGEB, bu kez deprem bölgeleri için harekete geçti. Deprem bölgesinde yararlanan işletmelere destek ödemesi sağlayacağını duyuran KOSGEB, hasarlı veya tamamen yıkılmış işletmelerin destekten faydalanabileceğini ilan etti. Yeni desteği “İleri girişimci destek programı” ve “Geleneksel girişimci destek programı” adı altında sunacak olan KOSGEB, başvuru için şubeleri ve internet sitesine işaret etti.

ÖDEMELER BELİRLİ GİDERLER DOĞRULTUSUNDA VERİLECEK

Destek ödeme planına ilişkin de bilgi veren KOSGEB, işletmelere sağlayacağı 130 bin TL’lik geri ödemesiz desteğin 100 bin TL’sinin istihdam desteği olarak verileceğini bildirdi. Geriye kalan 30 bin TL’nin 20 bin TL’sini kuruluş gideri olarak verecek olan KOSGEB, 10 bin TL’nin ise sertifika desteği olarak sağlanacağını belirtti. Şartlarına ilişkin de önemli bir açıklama yapan KOSGEB, işletmelerin daha önce KOSGEB desteğinden yararlanmış olsa da 130 bin TL hibe alabileceğini söyledi.