Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar’ın “Ziraat Bankası olarak traktöre haciz uygulaması yapmıyoruz. Tövbe. Böyle bir uygulamamız asla yok” söylerini eleştirdi.

"ÇİFTÇİDEN ÖZÜR DİLEMELİ"

Devlet Kurum ve kuruluşlarının tamamen siyasileştiğini belirten Başkan Özcan;" Üreticilerin, çiftçilerin traktör isyanından sonra konuşan Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar: “Ziraat Bankası olarak traktöre haciz uygulaması yapmıyoruz. Tövbe. Böyle bir uygulamamız asla yok”dedi. Bizler de CHP olarak haciz konan arazi ve traktörlerinin satış belgelerini paylaştık. Ziraat Bankası Müdürü Çakar ise bu evraklardan sonra herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bulunamaz çünkü iktidarın yandaşçılığını yapmakla meşgul. Hiç hicap duymadan yalan söylemekle, halkın aklıyla oynamakla meşgul. Çiftçi mağdurken, hasadını toplayamazken, tarlasını ekemezken, borç batağına girmişken, kârdan çok zarar etmişken, iktidardan yardım beklerken bir de devletin bankasının bu denli siyasileşmesi, gerçek olmayan beyanlarda bulunması, çiftçilere yardım edeceğine daha da zarar ettirmesi asla kabul edilemez. Müdür Çakar bir an önce yaptığı hatadan dönmeli, çiftçilerden özür dilemeli. Bir bankanın bu derece siyasileşmesine susmamalı, boyun eğmemeli, halkı daha fazla kandırmamalı"şeklinde konuştu.

Ali Öztunç bakan Koca’ya Kahramanmaraş’taki devlet hastanesini sordu! Ali Öztunç bakan Koca’ya Kahramanmaraş’taki devlet hastanesini sordu!