Başkan Gürbüz konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; "Elbistan'da depremden sonra ekonomik olarak vatandaşların gelirlerinde ciddi bir azalma oldu. Bugün dershaneler 50-70 bin lira fiyatlarla öğrenci alıyorlar. Biz gençlerimizin geleceğini çok önemsiyoruz. Bu yüzden Etüt Merkezi açmak istedik. Elbistan'da böyle bir açık ve ihtiyaç var. Kültür Evlerimizi de bunun için açıyoruz. Bu tarz açtığımız yerlerde ders çalışma imkanı sunacağız gençlerimize.

Satılamayan kurbanlıkları ESK alacak Satılamayan kurbanlıkları ESK alacak

Ben okumak istiyorum diyen gençlerimiz için etüt merkezleri kuracağız. Bunun ilki de çok yakında faaliyete geçiyor inşallah. Bu merkezler yavrularımıza tamamen ücretsiz hizmet edecek. Kafeteryası dahi ücretsiz olacak. Sınav yaparak alacağız buraya öğrencilerimizi, yani boş vakit geçirmek isteyen değil de, gerçekten çalışmak isteyenleri, geleceğini kurtarmak isteyen gençleri alacağız. 

Elbistan'da eğitime çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Bu anlamda Milli Eğitim Bakanlığı'na da çok teşekkür ediyorum. Elbistan'da neredeyse okulsuz kırsal mahallemiz yok. Sürekli buralardan Türkiye birincileri çıkıyor. Biz de bu yavrularımızın sağlıklı ortamlarda derslere çalışmasını borçluyuz diye düşünüyorum. Onların belediyesi olarak onlar için bu hizmeti yapma zorunluluğu hissettim. Taleplere göre yoğunluğa göre etüt merkezlerimizin sayısı da artacak" dedi.

Editör: Haber Editörü