Başkan Güngör, “Şehrimizin gençleriyle sık sık bir araya gelmeye, onların fikirlerini almaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda oluşturduğumuz Gençlik Meclisimiz de gençlerle bir araya gelmemize vesile oluyor. İnşallah gençlik buluşmalarımızı sık sık tekrarlayacağız ve bunu ilçelerimize de taşıyacağız” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, şehirde gençlere yönelik sosyal faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, Gençlik Meclisi tarafından ‘1. Geleneksel Gençlerle Firik Çay Gecesi’ düzenlendi. Aliya İzzetbegoviç Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün yanı sıra AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Gençlik Kolları Başkanı Feyzullah Eren Aşçı, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Abdulvahap Dertli ve çok sayıda vatandaş da yer aldı. Etkinlikte katılımcılara firik, çerez, tatlı ve çay ikramında bulunuldu. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Başkan Güngör, Çeşmi Siyahım ve Eledim Eledim Höllük Eledim eserlerini gençler için seslendirdi. Başkan Güngör, etkinlikte okuduğu Abdurrahim Karakoç’tan ‘İsyanlı Sükut’ şiiriyle de gençlerden alkış aldı. Etkinlik, alanda katılımcılarla birlikte çekilen hatıra fotoğrafıyla noktalandı.

 

Türkiye’ye Örnek Oldu

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Gençlik Meclisi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Güngör, “Şehrimizde gençlerimize yönelik faaliyetlerimizi geliştirmek için Büyükşehir Belediyemizin bünyesinde Gençlik Meclisimizi oluşturduk. Gerçekten Türkiye’de örnek bir Gençlik Meclisi’ni hayata geçirdik. Gençlik Meclisimizin amacı şehrimizin gençlerinin fikirlerini belediye hizmetlerimize yansıtmak. Gerçekten şehrimizin gençlerine yönelik çok güzel çalışmalar hayata geçiriyorlar. Şehrimizde gençlerimize yönelik çalışmalarımız artarak devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Turizm Altyapımızı Güçlendiriyoruz

Çocuklar Hem Eğlendi Hem Öğrendi Çocuklar Hem Eğlendi Hem Öğrendi

Etkinlikte gençlerden gelen soru üzerine şehirde turizm altyapısını güçlendirmek adına gerçekleştirilen ve planlanan yatırımlardan bahseden Başkan Güngör, “Şehrimizde turizm altyapımızı geliştirmek için çeşitli projeler hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, Ali Kayası Cam Seyir Terası’nda yeni bir proje hayata geçiriyoruz. Ayrıca bölgeye ulaşım sağlayan arteri de baştan uca yenileyeceğiz. İnşallah en kısa zamanda burasını da turizme kazandırarak şehrimizin katma değerini artıracağız. Sağlık turizmi açısından çok önemli bir noktada olan Ilıca’da da çok önemli projeler hayata geçiriyoruz. Bölgeye ulaşım sağlayan yolun 5 kilometrelik kısmını baştan uca yeniledik. İnşallah Ilıca’ya yeni bir otel de inşa edeceğiz. Hayata geçireceğimiz projelerle Ilıca’nın da turizm potansiyelini artırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

 Gençlik Buluşması (6)