Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ali Öztunç bakan Koca’ya Kahramanmaraş’taki devlet hastanesini sordu! Ali Öztunç bakan Koca’ya Kahramanmaraş’taki devlet hastanesini sordu!

Başkan Dilmaç mesajında, “10 Nisan 1845 yılında kurulan ve milletimizin huzur ve emniyetinin güvencesi olan Türk Polis Teşkilatımız; halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizin huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir.
 
Milletimiz, polislerimizin gücünü Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarından alarak fedakârca yürüttüğü çalışmaları, her zaman takdirle ve övgüyle izlemektedir. Bu bağlamda, Kahraman polislerimizin mesleğine duyduğu inanç ve saygı, devletimizin temel kurumlarıyla varlığını devam ettirmesi, ülkemizin her köşesinde gece-gündüz demeden fedakârca görev yapmaları, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması için üstün gayret göstermeleri takdire şayandır.
       
Bizler biliyoruz ki yıkıcı ve bölücü şer odaklarının karşısında cansiperane bir şekilde mücadele eden kahraman emniyet ve güvenlik güçlerimiz oldukça Cennet Ülkemiz üzerinde plan yapan hiç kimse umduğuna nail olamayacaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, huzurun bekçileri ve teminatı olan emniyet teşkilatımızın 177. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan kahraman polislerimize, İzmir Adliyesinde bombalı araçtan şüphelenerek adliye binasına almayıp büyük bir katliamı önleyen ve teröristlerle son kurşunu bitene kadar çatışan kahraman polis memuru Fethi Sekin ile görevlerini kahramanca yerine getirirken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevi başındaki tüm teşkilat mensuplarına ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum”ifadelerine yer verdi.