Sosyal medyadan paylaştığı videolarla gündeme gelen Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesindeki besici Yakup Konan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye tepki göstererek, “Biz hayvanlarımızı satamıyoruz. Kesim fiyatları 28 liraya düştü. Et ve Süt Kurumu kestiği hayvanların parasını 3 ay sonra ödüyor. Biz bu şartlarda nasıl üretim yapacağız? Bizim Tarım Bakanımız nerede?” dedi.

BESİCİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN SESİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYOR

Sosyal medyadan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye yaptığı açık oturum çağrısı ile gündeme gelen Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesi Bakraç Mahallesindeki besici Yakup Konan, yeni bir video çekerek Bakan Pakdemirli'yi besicinin yaşadığı sorunlara karşı duyarsız kalmakla eleştirdi.

BAKAN BİZİ NEDEN GALA ALMIYOR?

Bir televizyon programında açık oturum çağrısına Bakan Pakdemirli’den karşılık gelmediğini söyleyen Konan, “Ben kendisine çağrı yapmıştım. Buyurun canlı yayın yapalım, dertlerimizi konuşalım demiştim. Ama siz bize cevap bile vermediniz. Bizi neden galaya almıyorsunuz?” diyerek Pakdemirli’yi eleştirdi. 

26 EKİM'DE TARIM BAKANLIĞININ ÖNÜNDE OLACAĞIM

Besicilerin yaşadığı sorunlara karşı sesini duyurabilmek için 26 Ekim’de Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığının önünde olacağını kaydeden Konan, bütün besici ve çiftçinin kendisine destek vermesini istedi. Tüketicilerin de kendisine destek olmasını talep eden Konan, “Tüketici eğer bize sahip çıkmazsa iki yıl sonra eti 150, 200 liraya yiyecek” dedi. 

Kahramanmaraş’ta kan donduran cinayetin sanıkları adliyede! Kahramanmaraş’ta kan donduran cinayetin sanıkları adliyede!