İstanbul Yenikapı etkinlik alanında ‘Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ kapsamında Andırın’ın özel ve bir o kadar da güzel ürünleri İstanbul’daki vatandaşlara tanıtılıyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu (MARAŞFED) iş birliğiyle Kahramanmaraş’ın kültürünü, gelenek ve göreneklerini, yöresel lezzetlerini, geleneksel el sanatlarını ve değerleri İstanbul Yenikapı’ya taşındı.

İstanbul Yenikapı etkinlik alanında başlayan etkinlikler kapsamında stant açan Andırın Belediyesi, doğa ve tarihin bir araya geldiği Andırın’ın özel lezzetlerini katılımcılara sunuyor.

Andırın Belediyesi Kanlıbüvet Kanyonu'nda yüzme yarışması düzenledi Andırın Belediyesi Kanlıbüvet Kanyonu'nda yüzme yarışması düzenledi

Etkinlik hakkında konuşan Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, “İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Kahramanmaraş Tanıtım Günlerine Andırın Belediyesi olarak ekiplerimizle geldik ve standımızı kurduk. Burada Kahramanmaraş’ın tarihi, kültürü ve birçok özelliği sergileniyor. Kahramanmaraş çevre iller kadar pek tanınmasa da gastronomisinden doğasına kadar birçok özelliği ile ön planda. Ama tanıtım eksikliğinden dolayı bu özellikler pek ön plana çıkartılamıyor. Bu eksikliği de burada yapılan organizasyonla gidermeye çalışıyoruz. Biz tarihin ve doğanın buluştuğu Andırın olarak, bölgemizin ürünlerini buraya getirdik. Meşhur Andırın tirşiği, pekmezimiz, köknar sakızımız, bayram çöreğimiz, yer fıstığımız ve buna benzer ürünlerimizi İstanbul’da bulunan insanlara tanıtmaya çalışıyoruz” dedi.