Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda tarih yazdık...

Bugün ringe çıkan milli boksörlerimiz 4 altın madalya kazandı! 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ve +81 kiloda Şennur Demir dünya şampiyonu oldu. Ayşe Çağırır'ın ardından ülkemize bu organizasyondaki 5. altın madalya geldi. Öte yandan İstanbul'un ev sahipliğinde düzenlenen IBA Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda Türkiye, takım halinde şampiyon oldu

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda destan yazdık...

Dağ bisikletçileri Kahramanmaraş’ta yarıştı! Dağ bisikletçileri Kahramanmaraş’ta yarıştı!

50 kiloda mücadele eden milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, altın madalya kazandı. Buse Naz'ın ardından 54 kiloda ringe çıkan Hatice Akbaş da altın madalyanın sahibi oldu. 66 kiloda ise Busenaz Sürmeneli rakibini hakem kararıyla mağlup ederek ikinci kez dünya şampiyonluğuna ulaştı. Son olarak +81 kiloda mücadele eden milli boksör Şennur Demir de altın madalyanın sahibi oldu. 48 kiloda Ayşe Çağırır'ın ardından toplamda ülkemize bu organizasyondaki 5. altın madalya geldi.

İstanbul'un ev sahipliğinde düzenlenen şampiyona, Türk kadın boks tarihine geçti. Türk kadın boksunun en başarılı Dünya Şampiyonası'nı yaşayan milliler, toplamda 7 madalyayla 5 madalya alınan 2005 Dünya Şampiyonası'nı geçti.