Gece yarısı gelen 70 kuruşluk zammın ardından motorine 7 Eylül Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere 77 kuruşluk yeni bir zam daha gelmesi bekleniyor. Yarın pompaya yansıyacak zamla birlikte motorinin İstanbul'daki satış fiyatı da 25 lira 99 kuruşa çıkacak.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

MOTORİNE İKİ GÜN ÜST ÜSTE ZAM

7 Eylül Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere motorine 77 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Hatırlanacağı üzere motorine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 70 kuruşluk bir zam daha gelmişti.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Motorine indirim gözüktü! Motorine indirim gözüktü!