GSS Prim Borcu Olanlara Müjde: Af Yolda! GSS Prim Borcu Olanlara Müjde: Af Yolda!

5 Bin TL destek ödemesi verileceğini duyuran Aile Bakanlığı yaptığı duyuruda kimlerin bu ödemeden faydalanabileceğini ve nasıl alınabileceği konusundaki ayrıntıları paylaştı. Peki destek ödemesi nasıl alınır? Kimler bu ödemeyi alabilecek? İşte detaylar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlarımızın enflasyonla verdiği mücadelede önemli bir rol üstlenerek oldukça büyük katkılar sağlamak amacıyla yeni projeler ele alıyor. Pandemi sonrasında, bakanlık daha fazla destek ödemesi yaparak bugüne kadar milyarlarca TL değerinde destek gerçekleştirmiştir. Ödeme günleri ise ödemeden yararlanacak olan kişinin T.C. Kimlik numarasının son rakamına göre belirleniyor.


Bayram Harçlıkları T.C. Kimlik Numaranızın Son Rakamına Göre Ödenecek!


2023 Haziran ayı içerisinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından süren destek ödemelerine yönelik yeni duyurular geldi. Bu duyuruların içeriğinde, 2023 Haziran ayında başvuru yapacak olanlara nakit desteği verileceği ve bu ödemelerin 5.000 TL tutarında olacağı ifade ediliyor. Gerçekleştirilecek ödemeler, başvuru işlemi onaylanan kişilerin T.C. Kimlik numaralarının son rakamına göre belirlenerek hesaplara o günde yatırılacaktır.

Vatandaşları sevindiren yeni sosyal yardım paketinden yararlanmak isteyenlerin başvuruları 1 Temmuz tarihine kadar alınacak o gün itibarıyla başvuruların sona ereceği belirtildi. Başvurusu onaylanan kişiler 2023 Temmuz ayında T.C. Kimlik numarasının son rakamına göre belirlenen gün içerisinde 5.000 TL tutarındaki destek ödemesi hesaplara yatırılacak. Sosyal destek ödemesine başvuru yapmak isteyenler belirli koşulları sağladıkları taktirde başvurularına anında onay alacaklar. 

Kimler Faydalanabilir ve Nasıl Başvuru Yapılır?Sosyal destek paketinden yararlanmak isteyen her müşteriye başvuru onayı verilmiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu ödeme için belirli koşullar belirlemiş olup ancak bu şartları sağlayan vatandaşların bu ödemeyi alabileceklerinin altını çizdi. Başvuru yapacak olanların ailedeki kişi başına düşen gelirin 2023 asgari ücretin 3'te 1'i düzeyinde olması gerekiyor. Bu şartı sağlayan dar gelirli aileler, bakanlıktan destek ödemesine yönelik başvuru işlemlerini yapabilecekler.

Sosyal yardım paketi çerçevesinde çocuklu hanelere öncelik tanınarak, çocukların eğitim ve yaşam standartlarını iyileştirmelerine yönelik destek sağlamak amaçlanmaktadır. Başvurular 1 Temmuz tarihinde sona erecek. Bu destekler, sosyal yaşam içerisinde eşitliğin sağlanması ve toplumun her kesiminin refah seviyesinin artırılmasına yönelik büyük önem arz etmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlarımızın sosyal hayatlarında gereksinim duydukları ihtiyaçları karşılayabilmek adına onlara belirli tarihlerde belirli başlıklar altında bir çok farklı kapsamlı destek ödemesini karşılıksız olarak veriyor.