Kamu kurumları işçi ve personel alımlarına dair yeni pozisyonlar açıldığını duyurdu. Türkiye İş Kurumu İŞKUR, farklı pozisyonlar için 5 bine yakın alım yapılacağını açıkladı. Hem resmi gazetede hem de İŞKUR sitesi üzerinde yer almakta olan ilanlara başvurular da başladı. Her pozisyon için farklı şartlar aranıyor. Adaylar, taşımış oldukları şartlara göre bu ilanlara başvuru yapabilecekler.
Güncel olarak yayınlanmış olan iş ilanlarına başvuruların bir kısmında KPSS şartı aranırken, bir kısmında ise KPSS şartı aranmıyor. Üstelik bazı ilanlara başvurabilmek için yalnızca ilkokul mezunu olmak bile yeterli olabiliyor.
Ziraat Bankası’na 150 Personel Alınacak
Açılan ilanlardan biri de Ziraat Bankası’na alınacak olan personellerle ilgili. İŞKUR’da da yayınlanan ilana göre Ziraat Bankası’na 150 memur alımı yapılması planlanıyor. Banka, bünyesinde çalışmak üzere 150 kişiyi uzman yardımcı olarak istihdam edecek.
Ziraat Bankası’nın açmış olduğu ikan İstanbul’daki şubeler için geçerli olacak. Başvuruları onaylanan kişiler ise 16 Temmuz’da işe girmek için bir de sınava tabi tutulacaklar.
137 Kişi İşçi Olarak Alınacak
İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlardan biri de işçi alımları ile ilgili. Bu kapsamda iş makinesi operatöründen, harita teknikerine, inşaat teknikerinden, idari destek personeline, elektrik teknisyeninden, sıhhi tesisatçıya kadar pek çok meslek grubundan eleman alımı yapılacak.
Başvuru şartları ve kadroları incelemek için İŞKUR’da yayınlanmış olan iş ilanları incelenebilir. Çok sayıda işçi ve personel, su kanalizasyonu bünyesinde istihdam edilecek.
Belediyelere Personel Alınacak
İŞKUR’da yayınlanan bir başka ilan ise belediyelere aranan personellerle ilgili. Bu kapsamda Burdur Belediyesi’ne ve Çarıksaraylar Belediyesine, çeşitli pozisyonlarda alım yapılacak. Şoför, beden işçisi, temizlik görevlisi, tesisat teknikeri gibi pozisyonlar için çok sayıda kişi istihdam edilecek.
Bu iş ilanlarının detayları da İŞKUR sitesinde mevcut. Gerekli şartları taşımakta olan adaylar, İŞKUR üzerinden başvuruda bulunabilecekler.
3 Şehir İçin Kamuya İşçi Alımı Yapılacak
İŞKUR’un “iş başı eğitim programı” çerçevesinde, 3 şehirde alım yapılacak. Kamu için işçi alımı yapacak olan 3 il ise Diyarbakır, Afyon ve Adıyaman olacak. Bu ilan için gerekli ve ayrıntılı bilgiler yine İŞKUR’un internet sitesi üzerinden öğrenilebilir.
İŞKUR sitesi üzerinden açılmış olan ilanlar, adaylar tarafından dikkatlice incelenmeli. Şartları sağlayanlar, diledikleri pozisyon için başvuruda bulunabilecekler. Ancak şartları taşımayan kişilerin başvuruları geçersiz olacaktır.
Açılmış olan ilanlara başvurabilmek için İŞKUR üzerinde üyeliğinizin olması gerekiyor. İş arayan girişi ile birlikte, sitede yayınlanmış olan ilanlara başvurabilirsiniz. Her ilan için farklı şartlar belirtilmiştir. Siz de şartları sağladığınız ve size en uygun işe başvurunuzu İŞKUR üzerinden yapabilirsiniz.