Kahramanmaraş’ta Temizlik Görevlisi Alımı Başladı Kahramanmaraş’ta Temizlik Görevlisi Alımı Başladı
Son dönemde iş arayan insan sayısı artış gösteriyor. Vatandaşların büyük çoğunluğu geçimlerini sağlayabilecek bir iş imkanı arayışı içindeler. Türkiye İş Kurumu, her geçen gün yeni bir ilanı paylaşmaya devam ediyor. İŞKUR’un paylaştığı iş ilanlarına göre, farklı farklı illerde yeni personel alımları yapılacak. 40 ayrı şehir için toplamda 2 bin 640 kişinin istihdam edileceği ön görülüyor. Üstelik ilanların bir kısmında KPSS şartı da aranmıyor. Buna göre pek çok kişi bu ilanlara başvurarak iş sahibi olabilirler.
İŞKUR’un yayınlamış olduğu ilanlarda, farklı pozisyonlar bulunuyor. Bu pozisyonların arasında temizlik işçisi de bulunuyor muhasebe personeli de. Mühendislikten, insan kaynaklarına ve daha pek çok alanla ilgili pozisyonlara personel alımı yapılacak. Her bir pozisyon için aranan ve istenen şartlar da farklılık gösterebiliyor. Ancak ilanlarında bazısında KPSS şartı bile bulunmuyor.
Belediye ve Belediye Şirketleri İçin Alım Yapılacak
İstihdam edilecek olan personeller, farklı belediye ve belediye şirketlerinde çalışacaklar. Ayrıca belediye ve şirketleri için farklı farklı pozisyonlar da açılacak. Buna göre mühendisler, insan kaynakları uzmanı, temizlik personeli, teknik destek elemanı, muhasebeci, pazarlama uzmanı, büro personeli gibi farklı kategorilerde alım yapılacak.
İŞKUR ilanına göre bu alımlar, 40 farklı şehirde gerçekleştirilecek. İlan yayınlanan şehirler arasında İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Bursa, Düzce, Antalya, Samsun, Konya, Aydın, Mersin, Sivas, Edirne, Trabzon, Giresun, Eskişehir gibi iller de yer alıyor. Başvuru yapacak adaylar, belirtilen bu 40 ilde istihdam edilecekler.
Toplamda 2 bin 640 kişi istihdam edilmiş olacak. İlanda belirtilen şartları taşıyanlar, kendilerine uygun olan ilanlara başvuru yapabilecekler.
Açık Pozisyonlar İçin Nasıl Başvuru Yapılır?
Belirtilen açık pozisyonların detaylarını incelemek ve başvuru yapabilmek için öncelikle İŞKUR üzerinden üyelik oluşturmak gerekmektedir. İŞKUR iş arayan üyeliği oluşturan kişiler, İş arayan girişi ile birlikte sisteme giriş yapabilirler. Bu aşamada kişinin şifreye de ihtiyacı olacaktır. Sisteme üye girişi yapan adaylar, açılan ilanları görebilirler.
Kişiler, kendilerine uygun iş ilanlarını görüntüleyebilmek için arama butonunu kullanabilirler. Burada kişi hangi ilde iş baktığını ve hangi alanda iş aradığını seçerek sistemde aratabilir. Yukarıda bahsi geçen pozisyonlara ulaşmak için de yine bu arama sayfası kullanılabilmektedir.
Adaylar, iş ilanlarında yer alan şartları incelemeli ve bu şartları taşıyıp taşımadıklarını kontrol etmelidirler. Şartları taşıyan adaylar, diledikleri ilana başvuru yapabilir ve sonrasında başvurularının yanıtlarını bekleyebilirler. Son başvuru tarihi geçmeden adayların başvurularını yapmaları gerekmektedir.
Editör: Haber Editörü