Bu yeni düzenlemeyle, belirli koşulları sağlayan annelere aylık 3.708 TL'ye kadar yardım yapılacak. Programın amacı, çalışmayan veya eşini kaybetmiş annelerin ekonomik yükünü hafifletmek.

Bu fırsattan yararlanmak isteyen annelerin öncelikle belirlenen kriterlere uymaları gerekmektedir. Bakanlık tarafından belirlenen bu kriterler;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

  • Türkiye'de ikamet etmek,

  • En az 18 yaşında olmak

olarak belirlendi. Bu şartları yerine getiren anneler, aile bütçelerine önemli katkıda bulunma fırsatı yakalayacaklar.

Yardım Paketi Kimlere Yönelik?

Destek programının en dikkat çeken özelliği, yararlanabilecek kişilerin kısıtlı olmamasıdır. Kiracı olan anneler, evde eğitim alan çocukları olan anneler ve kronik hastalığı olan anneler de bu yardım programının kapsamına dahil edildi.

Yardımın Miktarı

Enflasyonda Haziran verileri açıklandı... TÜİK yüzde 71,60, ENAG yüzde 113,08! Enflasyonda Haziran verileri açıklandı... TÜİK yüzde 71,60, ENAG yüzde 113,08!

Bakanlığın yeni destek programı çerçevesinde, başvuruda bulunan annelere aylık olarak 2.059 TL ile 3.708 TL arasında bir yardım ödenecek. Bu ödenek, annelerin finansal durumlarını iyileştirirken, aile bütçelerine de ek destek sağlamayı amaçlıyor.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Bu yardım paketinden faydalanmayı umut eden annelerin başvurularını, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekiyor. Başvurular, platform üzerinden yapıldıktan sonra, tüm kriterleri karşılayan anneler bu yardımdan faydalanabilecekler.

Editör: Haber Editörü