Yüz estetiği uygulamaları, yüzdeki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran veya yüzdeki şekil bozukluklarını gidermeyi hedefleyen estetik uygulamalardır.

Özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte tercih edilen bu tür uygulamalar, çok daha genç bir görünüm için talep edilir. Farklı uygulamaların yer aldığı yüz estetiği, yüzdeki farklı bölgelerin doğal ve birbiriyle uyumlu görünüm elde etmesini sağlar.

Yüz estetiği uygulamaları yüzün belirli bir bölümüne odaklanabilir. Bunun yanı sıra yüzün tamamına da uygulama gerçekleştirebilir. Uygulama öncesinde gerçekleştirilen detaylı muayene ile birlikte yüzün hangi bölümüne uygulama yapılacağı belirlenir. Milano Klinik’te yüz estetiği kapsamında yer alan uygulamalar;

Kahramanmaraş'ta Beyini kafatası dışında doğdu! Kahramanmaraş'ta Beyini kafatası dışında doğdu!

·         Burun Estetiği Ameliyatı

·         Burun Ucu Kaldırma

·         Yanak Yağı Aldırma Estetiği

·         Revizyon Burun Estetiği

·         Kepçe Kulak Estetiği

·         Alın Germe Estetiği

·         Yüz Germe Ameliyatı

·         Göz Kapağı Estetiği

·         Kaş Kaldırma şeklinde sıralanabilir.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yüz estetiği uygulamaları arasında yer alan göz kapağı estetiği, göz kapaklarında uygulanan işlemlerin bütüne denir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte kaşların aşağı doğru sarktığı görülür. Bu durum, üst göz kapağı derisinde bollaşmaya sebebiyet verir. Bu durum, yorgun bir yüz ifadesine neden olduğundan, kadınların Göz Kapağı Estetiği uygulamasına yönelim göstermesiyle sonuçlanır.

Alt ve üst göz kapaklarına uygulanan ve Milano Klinik tarafından da gerçekleştirilen Göz Kapağı Estetiği, sarkmış deri ve göz çevresi dokusunun çıkarılması olarak tanımlanabilir. Yapılan işlemler sonrasında bollaşan göz kapaklarının çok daha sıkı bir görünüm elde ettiğini söylemek olanaklıdır. Ayrıca yüzdeki yaşlanma belirtileri de giderilebilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Kirpiklerin hemen altından cerrahi müdahale için bir kesi atılır. İşlem kapsamında fazla deri ve kaslar çıkarılır ve göz kapaklarının sıkı bir görünüme kavuşması sağlanır. Cerrahi müdahale sonrasında işlem yapılan bölgenin konforu sağlanmalıdır. Hekim tarafından belirtilen hususlara dikkat etmesi gereken hastaların, istirahat sürecine girmesi de oldukça önemlidir.

Göz Kapağı Estetiği genellikle alt göz kapağı ve üst göz kapağı estetiği olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bu bağlamda uygulama öncesi hekim tarafından derinlemesine bir muayene gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Ayrıca hastanın cerrahi müdahale sonrasında hekim tarafından önerilen süre boyunca istirahat etmesi gerekmektedir.