Tatilin ilk 5 gününde acı bilanço! Tatilin ilk 5 gününde acı bilanço!
YKS tercihleri ile üniversiteye yerleşenlere 5 bin TL verilecek.
Bilindiği üzere YKS tercih sonuçları dün açıklandı. Açıklanan tercih sonuçlarından sonra adaylar, yerleştikileri okulları öğrendi ve kayıt için hazırlıklarına başladı. Adayların üniversiteyi kazanmasından sonra Menemen Belediyesi tarafından bir açıklama yapıldı. Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan yaptığı açıklamada, yeni üniversite öğrencilerine ve bu sene mezun olanlara 5 bin lira verileceğini söyledi.
Belediye başkanlığı tarafından hayata geçirilen yeni sosyal desteğe baktığımızda ilçenin gençlerinin bilim sanat ve kalkınma alanlarında başarılı bireyler olarak olarak yetişmelerinin sağlanması için 5'er bin lira verileceği açıklandı.
Başkan Vekili Pehlivan konu ile ilgili yaptığı açıklamada gençleri sadece sözlerle değil maddi olarak da destekleyerek ilçeden bilim, kalkınma ve sanat alanlarında nitelikli ve başarılı bireylerin yetişmesini amaçladıklarını söyledi. 
İlçede YKS'ye giren ihtiyaç sahiplerinin başvuru ücretini de karşıladıklarını söyleyen Pehlivan, bu destekle birlikte ön lisans ve lisans düzeyinde üniversitelerin örgün programlarını kazanan ve mezun olan gençlere toplamda 5 bin liralık destek verileceğini söyledi. Başvuru yapacakların ilçede yaşaması gerekmektedir.
YKS tercih sonuçlarının açıklanması sonrası kayıt belgesi ve üniversite mezuniyet belgesi ile birlikte Menemen Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuru yapanlara ödemenin yapılacağını söyleyen Pehlivan, "Menemenli gençlerimiz için her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz" dedi.
Editör: Haber Editörü