Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen ve yüklenici firma tarafından 69 gün önce temeli atılan Yeni Kanlıdere Köprüsü’nün hedeflenen sürede tamamlanmasına son 20 gün kaldı. 

Kahramanmaraş’ta Ekmekçi ve Turan mahalleleri ile Kayabaşı Mahallesi’ni birbirine bağlayan Kanlıdere Köprüsü’nün yayalaştırılarak tarihi dokusunun yaşatılması hem şehir merkezinin hem de bölgedeki trafiğin rahatlatılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 35 milyon TL’lik yatırım olan Kanlıdere Köprüsü için geri sayım devam ediyor. 17 Haziran’da temeli atılan ve 89 günde tamamlanması hedeflenen köprüde çalışmalar son hızıyla sürüyor. 

Kahramanmaraş’ta tır ile traktör çarpıştı! 1 yaralı Kahramanmaraş’ta tır ile traktör çarpıştı! 1 yaralı

Şehir merkezinin trafik yoğunluğunu büyük ölçüde azaltması amaçlanan köprü; Sarayaltı – Kanlıdere – Kale bağlantı yolu ile tarihi ve turistik koridor oluşturulması açısından da büyük önem taşıyor. 56 metre uzunluğunda ve 17 metre genişliğindeki köprünün ayaklarının imalatı tamamlandı, köprü etrafında yapımı devam eden taş duvarlar ise tamamlanmak üzere. Toplamda 4 şerit olacak şekilde yapılan köprünün, üst kirişlerinin konulmasının ardından bariyer ve korkulukları yapılarak Kahramanmaraşlıların hizmetine açılacak. 

Şehrin tarihi açısından önemli bir güzergah oluşturan yeni Kanlıdere Köprüsü’nün tamamlanmasıyla tarihi Kanlıdere Köprüsü ise tarihi dokusuna kavuşturularak yayalaştırılacak. Araç trafiği yeni köprüden, yaya trafiğinin akışı da tarihi Kanlıdere Köprüsü’nden sağlanacak.

Hedeflenen sürede tamamlanmasına 20 gün kalan köprüde çalışmaların hızlı ilerlemesi ise bölgede yaşayan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Mahalle sakinleri, yeni köprü için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve ekibine teşekkür etti.