Mutfağın ya da yemek odaların tarzını ve dekorasyonunu da belirler. Bu nedenle günlük yemek takımı seçerken dikkat etmeniz gerekebilir. En çok tercih edilen seçenekler 6 kişilik yemek takımı modelleri olsa da 12 ve 8 kişilik modeller de bulunabilir. Kişi sayısı arttıkça içindeki parça sayısı da artar. Bu da mutfakta daha fazla yer demek. Bu nedenle seçim yaparken kaç kişi kullanacaksa o kadarlık bir set yapmanız yararlı olabilir. 

Kalabalık Sofralarınıza Birbirinden Şık Yemek Takımları ile Damga Vurun

6 kişilik tasarlanan seçenekler küçük ailelerin günlük kullanımı için ideal modeldir. 12 kişilik modeller ise kalabalık aile sofraları için ideal bir seçimdir. Modellerin içinde genel olarak; çorba kasesi, yemek tabağı, servis tabağı, pasta tabağı ve salata tabağı yer alır. Bununla birlikte takım içerikleri parça sayısı arttıkça çeşit de artabilir. Bazı modellerde salata tabağının yanında mezeler için farklı boyutta tabaklar da yer alır.

Günlük kullanım dışında misafirlerinize daha geniş sofralar hazırlamak için bir model düşünüyorsanız. Daha kalabalık bir ürünü değerlendirebilirsiniz. 12 kişilik yemek takımı, kalabalık davet sofralarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanızı sağlar. Bu tarz modeller genellikle, 48 parça ile 83 parça arasında değişkenlik gösterir. 83 parçalık takımlarda tencere, kahve fincanı ve çay fincanı gibi setler de bulunur. Eğer tam bir yemek takımı isterseniz bu tarz çok parçalı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Her kullanımda tüm parçaları da çıkarmanıza gerek kalmaz. 4 kişilik bir sofrayı da bu tarz modeller ile kurabilirsiniz. Ancak burada önemli olan parçaların eksilmemesidir. Bu tarz bir durumda takım bozulabilir ve kalabalık bir sofrada kaybolan parçanın eksikliğini hissedebilirsiniz.

Göz Kamaştıran Sofralar için En Şık Yemek Takımları

Misafirlerinize en güzel sofraları hazırlamak istiyorsanız kişi sayısı dışında desen ve tasarıma da dikkat etmeniz gerekir. Uzun ömürlü bir kullanıma sahip olan porselen yemek takımı, birbirinden farklı tasarımlarıyla hem tat zevkine hem de göz zevkine hitap eder. Dijital baskılı ve çeşit çeşit desenlere sahip modelleri değerlendirebilirsiniz. Porselen renk konusunda da size farklı seçenekler sunar. Zümrüt yeşili ya da siyah bir renk seçerek sofralara farklı bir hava katabilirsiniz. Bu tarz renkler dışında karşılık renk seçenekleri de bulunur. Mavi, beyaz ve mor tonlarının birlikte kullanılması renkli bir görünüme kavuşabilirsiniz. 
Image-66

Porselen dışında cam modelleri de değerlendirebilirsiniz. Cam yemek takımı, cam malzemeden yapıldığı için daha ince yapıdadır. Ancak modern görünümü ile kendine hayran bırakır. Hassas modeller olduğu için günlük kullanımda zorluk yaşayabilirsiniz. Bu nedenle kullanım ve temizlik konusunda dikkat etmelisiniz. Günlük yemek takımı 6 kişilik tercih edildiği için porselen ve desenli 6 kişilik modelleri günlük kullanabilirsiniz. Bu modeller günlük olduğu için düz beyaz ve belirli bir tarzı olmayan modeller olmak zorunda değil. Her gün kullanmak için çiçekli ya da geometrik desenlere sahip seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. 

Yemek Takımı ile Her Gün Ziyafet Sofrası

190 türden 24 bin kuş halkalandı 190 türden 24 bin kuş halkalandı

Yemek takımı genellikle misafir için tercih edilse de günlük de kullanabilirsiniz. İyi kullanıp doğru bir temizlik ile herhangi bir zarar görmeden hem misafirler ile hem de günlük kullanımda tercih edebilirsiniz. Temizlik için bazı modeller bulaşık makinesine uygun olmayabilir. Özellikle desenli porselenler ve boyalı cam yemek takımı seçenekleri elde yıkama isteyebilir. Bu durumda ılık su ile bastırmadan temizlemeniz gerekir. Sofralarınızın dört dörtlük olmasını istiyorsanız Koçtaş web sitesinde yemek takımı arayışına çıkabilirsiniz. En güzel yemek takımları için Koçtaş web sitesinde güvenli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.