Okul Lideri Hüseyin Yılmaz'dan Anlamlı Açıklamalar
Okul Lideri Hüseyin Yılmaz, Filistin, Gazze, Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, bu meseleye karşı duyarlılık göstermenin, zulme karşı bir duruş sergilemenin önemine dikkat çekti. "Gücümüz neye yetiyorsa onu yapmalıyız" diyen Yılmaz, farkındalık oluşturmanın gerekliliğini anlatan bir slogan, resim ve şiir yarışması düzenlediklerini belirtti.
Yarışma Koordinatörü Emrullah Evsen'in Düşünceleri
Yarışmanın koordinatörü Emrullah Evsen, öğrencilerin 21. yüzyılın gerekliliklerine uygun bir şekilde kendilerini ifade etmelerinin önemli olduğunu vurguladı. Yarışma sayesinde öğrencilerin çeşitli alanlarda yeteneklerini sergileme fırsatı bulduğunu ifade eden Evsen, yarışma sonucunda öğrencilerden ve velilerden olumlu geri dönüşler aldıklarını söyledi.
Ödül Töreni
Okul Lideri Hüseyin Yılmaz, "AH! KUDÜS, FİLİSTİN" ödüllü slogan, resim ve şiir yarışması sonucunda başarılı olan öğrencilere ödüllerini takdim etti. Okul genelinde 51 sınıftan dereceye giren birincilere ve okul geneli dereceye giren ilk üç öğrenciye ödülleri verildi.
Yahya Kemal İlkokulu'nun düzenlediği bu etkinlik, Filistin'e duyulan destek ve farkındalığın artmasına katkı sağlayarak, öğrencilere Filistin meselesi hakkında daha fazla bilinç kazandırmayı amaçlıyor.