Kahramanmaraş'ta "Yerinde Dönüşüm Projesi" kapsamında evlerin yapımı sürüyor Kahramanmaraş'ta "Yerinde Dönüşüm Projesi" kapsamında evlerin yapımı sürüyor

Vali Coşkun Kurban Mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bayramlar; mutlulukların paylaşıldığı, dargınlıkların unutularak birlik, beraberlik, kardeşlik, duygularının güçlendirildiği, sevgi, saygı ve hoşgörü ile kucaklaşmaya imkân sağlayan müstesna günlerdendir.
Milli ve dini duygular, inançlar, örf ve adetler ile bütünleşerek kardeşliğin, paylaşmanın, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel şekilde yaşandığı günlerden olan bayramlar, toplumumuzu bir arada tutan en önemli yapı taşlarından biridir.
Bilindiği üzere ilimizde yaşanan ve birçok şehrimizi etkileyen depremler sebebiyle ülkece zor günlerden geçiyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için devletimiz milleti ile el ele vererek büyük bir fedakârlık ve şevkle yaraları sarmaya devam ediyor. 
Bayramları ayrıca bir vesile bilip yoksul, kimsesiz, hasta, yaşlı vatandaşlarımız ile depremzede kardeşlerimizin yanında olmaya daha da gayret göstereceğiz. İnşallah bu zor günleri de birbirine kenetlenen birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuna sahip aziz milletimiz ve devletimiz sayesinde dayanışma içerisinde daha kolay aşacağız.  
İnanıyorum ki kalplerimize huzur taşıyan bu kutlu günlerin maneviyatı ve hep bir ağızdan ettiğimiz dualar; insanlığın kalbine rahmet, coğrafyamıza sükûnet, depremin yaralarının sarılmasına da bir vesile olacaktır. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.  
 
Değerli Hemşehrilerim, 
Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirmeniz ve bayram sevincimizin hüzne dönüşmemesi için seyahate çıkacak olanlar başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızdan trafikte azami derecede dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına titizlikle riayet etmelerini istirham ediyorum.
Rabbimizin müjdesi olan Kurban Bayramı’nın rahmet ve bereketinin sıkıntılarımızdan kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, bayramın birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılması dileğiyle, bütün hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.