Vali Ömer Faruk Coşkun, 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen iftar programında şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte iftar yaptı.

Garnizon Komutanlığımız tarafından şehit ve gazi ailelerimiz onuruna düzenlenen iftar programı, Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı.

Daha sonra ise yapılan duaların ve okunan ezanın ardından hep birlikte oruçlar açıldı.

Aksaray taraftarından Kahramanmaraş'a hakaret! Aksaray taraftarından Kahramanmaraş'a hakaret!

Vali Coşkun şehit ve gazi ailelerimizle burada yaptığı hasbihalde “Bu eşsiz medeniyet bizlere şehitlerimizin, gazilerimizin ve siz kıymetli ailelerinin emsalsiz fedakârlıkları sayesinde vatan oldu. Şehitlerimiz bayrak inmesin, ezan dinmesin diye canlarını feda ettiler.    Allah razı olsun Şehitlerimizden.

08

Bu vesileyle, “Mübarek Ramazan ayında iftar soframızı bizimle paylaştığınız ve bizi şereflendirdiğiniz için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, kahraman gazilerimize de sağlık ve sıhhat diliyorum.” dedi.

İftar programına Valimiz Ömer Faruk Coşkun'un yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İlçe Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş insanları katıldı.