Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, bugün resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'yi yasa boğan depremin vurduğu Kahramanmaraş'a geldi. Büyükelçi Bodnar ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü makamında ziyaret etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremden etkilenen illerin tümünde oylarını artırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremden etkilenen illerin tümünde oylarını artırdı

Görüşmede, Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Belediyesi Dış ilişkiler Daire Başkanı Emrah Hatunoğlu, Kahramanmaraş Belediyesi Dış İlişkiler Proje Finansman Şube Müdürü Beytullah Gonca, Ukrayna Dostluk Derneği Başkanı Celil Sümer, Ukrayna Dostluk Derneği Başkanı eşi Esra Sümer ve Ukrayna Dostluk Derneği Üyesi İş İnsanı Zekai Şahin ve basın mensupları yer aldı.

KAHRAMANMARAŞ'TA DEPREMZEDELERE İFTAR SERVİSİ

Ardından, Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, Ukrayna Dostluk Derneği Başkanı Celil Sümer ve eşi Esra Sümer, Ukrayna Dostluk Derneği Üyesi İş İnsanı Zekai Şahin iftar programına geçti. Depremzedelere yönelik iftar programında, Büyükelçi Bodnar ve Ukrayna Dostluk Derneği Başkanı Sümer, iftar yemeğinin dağıtımında yer aldı.

TARIM VE ORMAN BAKANI VAHİT KİRİSCİ VE EŞİ HANİFE KİRİŞCİ İLE KAHRAMANMARAŞ BELEDİYE BAŞKANI HAYRETTİN GÜNGÖR İFTAR ÇADIRINI ZİYARET ETTİ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirisci ve eşi Hanife Kirişci ile Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ukrayna Ankara Büyükelçiliği ve Ukrayna Dostluk Derneğinin depremzedeler için düzenlediği iftar çadırını ziyaret etti. Bakan ve eşi ile Belediye Başkanı Güngör, iftar çadırında oruç açtı.

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Bodnar, iftar programına ilişkin, "Biz aslında bu iftarı Ankara'da vermeyi planlıyorduk ancak burada iftar düzenlemenin daha verimli ve hayırlı olacağına karar verdik. Türk dostlarımızın yardımı ile çok hızlı koordine olduk. Size de zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.