Yayınlandığı dönem çok sevilen ancak reyting kurbanı olan Maraşlı dizisi arka arkaya yurt dışında farklı ülkelerde yayınlanıyor. Kısa süre önce Porto Riko’da yayınlanmaya başlayan dizi şimdi de yeni bir ülkenin izleyicisiyle buluşacak.

Başrollerini Alina Boz ve Burak Deniz’in canlandırdığı Maraşlı dizisinin yapımcısı TIMS&B Productions’tı. Özellikle Alina Boz’un canlandırdığı Mahur ile Burak Deniz’in hayat verdiği Maraşlı Celal karakterleri birbiriyle çok iyi uyum yakalamış ve seyircinin kalbini fethetmişti.

Ancak Maraşlı dizisi reytinglerde bir türlü istenilen sonucu elde edemedi. İzleyici bu durumdan yapım şirketini sorumlu tuttu. İzleyiciye göre şirket Maraşlı dizisinin tanıtımını çok ihmal ediyor tüm tanıtım çalışmalarını başka diziler için gerçekleştiriyordu.

Reytingler kötü gidince Maraşlı dizisi temmuz ayında yayınlanan 26. bölümüyle final yaptı. İşin ilginç yanı dizi final bölümüyle oldukça iyi bir reyting almıştı. İzleyici final kararına isyan etti ancak yapacak bir şey yoktu.

KSÜ Rektörü Yasım'a Hayırlı Olsun Ziyaretleri KSÜ Rektörü Yasım'a Hayırlı Olsun Ziyaretleri

Ancak dizi başrol oyuncuları Alina Boz ve Burak Deniz için kariyerlerinin en büyük çıkışı oldu. İki oyuncu da Maraşlı’dan sonra farklı projelerle yoluna devam ediyor.

Türkiye’de böyle bir şanssızlık yaşayan Maraşlı dizisi yurt dışında ise çok büyük ilgi görüyor. Dizi kısa süre önce Güney Amerika ülkesi Porto Riko’da The Trusted ismiyle yayınlanmaya başlamıştı. Maraşlı dizisi şimdi de Mısır’da ekrana gelecek.

Maraşlı dizisi Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşen ve tüm dünyadan dizilerin görücüye çıktığı MIPCOM Fuarı’nda satışı rekor kırmıştı. Fuar başladıktan sonra sadece iki günde 35’ten fazla ülkeye satışı gerçekleşen Maraşlı, Türk dizileri arasında birinciliğe yerleşmişti.