Kore Kızılhaçı Kahramanmaraş'a İş Birliği İçin Geliyor

Tarihi Dostluk, Depremlerde Dayanışma

Kahramanmaraş depremlerinde Türk Kızılay'ın önemli rolüne Kore Kızılhaçı iş birliği ekleniyor. Türkiye ile Kore arasındaki tarihi dostluk ve dayanışma, depremzedelerin yanında kendini gösteriyor. Türk Kızılay, Kore Kızılhaçı iş birliğiyle inşa ettiği konteyner kentte, Kore heyetini ağırlayarak yeni iş birlikleri için çalışmaları gösterecek ve afetzedelerle bir araya getirecek.

Dayanışma Sınırları Aşarak Yeni İş Birlikleri

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü'ne BASK'tan Ziyaret Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü'ne BASK'tan Ziyaret

Türk Kızılay, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenenlere sadece Türkiye'de değil, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlarla iş birliği yaparak destek oluyor. Türk Kızılay'ın Kore Kızılhaçı desteğiyle inşa ettiği Türkiye-Kore Dostluk Köyü adlı konteyner kent, depremzedelerin sığınaklarından biri oldu. Kahramanmaraş Valiliği'ne devredilecek olan bu konteyner kent, yeni iş birlikleri ve görüşmeler için Kore heyetini ağırlamaya hazırlanıyor.

İnsanlık İçin Güç Birliği

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Kore Kızılhaçı Başkanı Dr. KIM Chul-Soo ve Kore Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee'nin katılacağı organizasyon, insanlık adına yapılan bu önemli iş birliğine odaklanacak. Basın temsilcileri, Türk Kızılay'ın bu insanlık hizmetine katkılarını görme fırsatını yakalayacak.

Etkinlik Detayları:

  • Tarih: 07 Ekim 2023 (Cumartesi)
  • Saat: 11:00
  • Adres: Türkiye-Kore Dostluk Köyü Konteyner Kenti, Pazarcık-Kahramanmaraş
  • İrtibat: Taner Özdemir (Türk Kızılay Medya Uzmanı) - 0533 335 59 09
Editör: Haber Editörü