Deprem travması yaşayan engelli Metehan, annesinin yanından ayrılamıyor Deprem travması yaşayan engelli Metehan, annesinin yanından ayrılamıyor

“15. Uluslararası Eshab-ı Kehf Ödülleri” programı kapsamında çeşitli alanlarda ödüllere layık görülen kişilere ödülleri takdimi için kentte bir otelde program organize edildi.

Tüm Kalkınma ve Girişimci İş İnsanları Derneği (TÜMKİAD) Kahramanmaraş İl Başkanlığı ise 4 ödül birden alarak geceye damga vurdu.

TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Eliaçık'a "Yılın Sivil Toplum Kuruluşu" ödülü verilirken, 3 ayrı dalda ise TÜMKİAD üyesi iş insanları markalarıyla birlikte ödüle layık görüldü. 

0cfe7b08-4b12-494d-8a03-cb32ed014bfa

Ödül töreni sonrasında kürsü konuşması yapan TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammet Eliaçık, "İlk ödüller verilirken en az 10-15 kişinin ismi okundu ve çoğu buraya kendisi bizzat gelmeyip vekilini göndermiş veya hiç kimse gelmemiş. Demek ki kendilerini layık görmemişler veya gelmekten, haber vermekten kendilerini imtina etmişler." ifadelerine yer verdi. 

TÜMKİAD olarak kentte yeni bir yapı kurduklarını vurgulayan Eliaçık, "Kahramanmaraş'ın iş dünyasına 7'den 70'e herkesi kucaklayacak ve bir bütün halinde ayrışmaya dur diyen zihniyetle iş insanlarının huzuruna çıktık. Derneğimize olan tevazuyla da nadide bir konuma ulaştık. Bundan sonrada inşallah TÜMKİAD olarak her bir ferdimiz ve üyemizle Kahramanmaraş için çalışmaya ve değer üretmeye devam edeceğiz." dedi.

Eliaçık, Kahramanmaraş'ın birçok ilden daha kıymetli ve değerli olduğunu ancak basiretsizlik veya beceriksizlikten dolayı çevre illerin dahi gerisinde durulduğunun altını çizerek, "Ben buradan sizlere söz veriyorum. Biz fikrimizle, emeğimizle gücümüzün yettiğince bize inanan herkese Kahramanmaraş ismini daha yukarıya çıkarmak için gece gündüz çalışacağız." diye konuştu.