Bayern Münih – Arsenal Maçı Canlı İzle TV 8,5 Taraftarium, Taraftarium24, Justin TV, İdman TV Bayern Münih – Arsenal Maçı Canlı İzle TV 8,5 Taraftarium, Taraftarium24, Justin TV, İdman TV
Ortahisar Belediyesi'nden Trabzon'a Ramazanın Bereketi: İftar Çadırları
Trabzon'da 5 Farklı Noktada İftar Çadırları Açıldı
Boztepe Mahallesi Osmanlı Camii avlusu, İnönü Mahallesi Yavuz Sultan Selim Cami avlusu, Bostancı Mahallesi, Tıp Fakültesi Önü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi içerisinde açılan iftar çadırlarında binlerce kişi bir araya gelerek oruçlarını açıyor. Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, her gün dört çeşit yemekle vatandaşlara hizmet verdiklerini belirtti.
Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'in Açıklamaları
Başkan Genç, geçen yıl da iftar çadırları kurarak vatandaşlara hizmet ettiklerini dile getirerek, Ramazan ayının önemine vurgu yaptı. Yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik ayı olan Ramazan'da belediye olarak bu duyguları yaşatmak istediklerini belirtti. Hastane yakınlarında özellikle iftar çadırları açtıklarını söyleyen Başkan Genç, hastaneye tedavi için gelen vatandaşların iftarlarını rahatlıkla açabilmelerini sağladıklarını ifade etti. Dört çeşit yemekle halkın beslenme ihtiyaçlarını karşıladıklarını ve iftar çadırlarının artık Ramazan ayının geleneksel uygulamaları haline geldiğini belirtti. İftar çadırlarında vatandaşların sadece iftarlarını açmadığını, aynı zamanda bir araya gelerek sohbet ettikleri ve eski Ramazan kültürünü yaşattıkları bir ortam oluşturduklarını vurguladı.
Toplumsal Birlik ve Beraberliğin Simgesi: İftar Çadırları
Başkan Genç, iftar çadırlarının farklı mahallelerden insanları bir araya getirerek toplumsal birlik ve beraberliği güçlendirdiğini belirterek, yeni dostluklar ve arkadaşlıkların bu mekanlarda kurulduğunu ifade etti. Her gün binlerce kişinin bir araya geldiği iftar çadırlarının, Trabzon'da Ramazanın bereketini ve kardeşlik duygusunu yaşatan önemli bir simge olduğunu dile getirdi.