TOKİ’nin bu son hamlesi, 32 ayrı şehirde yeni konut projeleri için ihale sürecini başlattığını ortaya koydu. TOKİ’nin web sitesinde yer alan bilgilere göre, toplamda 14 binden fazla konut inşa edilecek.
1+1, 2+1 ve 3+1 planında tasarlanan konutlar, 32 farklı şehirde hayata geçirilecek. Bu yeni projede yer almak isteyen vatandaşlar için belirlenen başvuru şartları şöyle:
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
Konutun yapılacağı il veya ilçede en az 1 yıl ikamet etmiş olmak veya ilde nüfusa kayıtlı olmak. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri için bu süre en az 3 yıl olarak belirlenmiştir.)
Daha önce TOKİ’den konut almamış olmak ya da TOKİ kredisi kullanmamış olmak. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri hariç)
Kendisi, eşi veya velayeti altındaki çocukların adına tapuda bağımsız bir konutun veya kat irtifaklı/mülkiyetli bir bölümünün olmaması gerekmektedir. (Bazı istisnai durumlar hariç)
En az 18 yaşında olmak.
Bu yeni projeye başvurmak isteyen vatandaşlar, TOKİ’nin resmi internet sitesinden detaylı bilgilere ve başvuru formuna ulaşabilirler.
TOKİ KONUT SATIŞLARI HANGİ İLLERDE OLACAK?
Türkiye’de aşağıdaki illerde konut kampanyası başlatılacak:
Şanlıurfa
Kastamonu
Ankara
Aksaray
Trabzon
İstanbul
Yozgat
Denizli
Konya
Mersin
Karabük
Kırklareli
Kayseri
Kütahya
Adana
Bilecik
Ordu
Kocaeli
Çorum
Nevşehir
Niğde
Artvin
Kırıkkale
Aydın
Uşak
Gümüşhane
İzmir
Bolu
Manisa
Bayburt
TAKSİT NE KADAR?
Bu yıl taksitler peşinat ödemeleri sonrasında 3.750 TL’den başlaması bekleniyor.
BAŞVURU NE ZAMAN?
Söz konusu konutlar için ihaleler yapılacak ve ihalenin yapılması sonrası konutların inşaatına başlanacak.