Sirkülasyon pompaları genellikle santrifüj pompalarda kullanılana benzer bir pervane tasarımı kullanır, ancak kavitasyon sorunları olmadan daha düşük hızlarda çalışabilmeleri için inç başına daha az kanatlıdır.

kullanılması işlerin çok daha hızlı yapılmasını sağlamaktadır. Bu pompalar aynı ortamdaki sıvıların değişimini sağlamaktadır. Bu sistem yerden ısıtma sistemlerinde kullanılmaktadır. Yer altın döşenen borulardaki sıcak ve soğuk suyun boruların içindeki dolaşımı bu sistem ile yapılmaktadır.

Sirkülasyon Pompası Seçenekleri

Yerden ısıtma sistemlerinde çok kullanılan sirkülasyon pompası farklı alanlarda da yoğun olarak kullanılmaktadır. Sirkülasyon pompaları aynı zamanda sulama sistemleri ve enerji santralleri ve kimya fabrikaları için soğutma kuleleri gibi endüstriyel uygulamaların yanı sıra konutlarda su arıtma sistemleri için de kullanılmaktadır. Bütün bu kullanım alanlarına sahip olması sebebiyle sirkülasyon pompalarının boyutları, güçleri ve fonksiyonları da farklı şekillerde sunulmaktadır. İşinize yarayacak olan sistemlere ulaşmak için sayfasını ziyaret edebilirsiniz.