Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in Babası Musa Ateş Vefat Etti

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'nun açıklamasına göre, merhum Sinan Ateş'in babası Musa Ateş, hain bir saldırı sonucu yaşamını yitirdi. İşte detaylar:

Kürşad Zorlu'nun Açıklaması

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Musa Ateş'in vefatıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Haince katledilen merhum Sinan Ateş’in babası Musa Ateş, Hakk’ın rahmetine kavuştu. Mekanı cennet olsun. Tek dileği, oğlunun katillerinin cezalandırıldığını görmekti! Ama engellerle, karartmalarla nasip olmadı! Bizlere düşen ise bu sorumluluğun sonuna kadar takipçisi olmaktır ve olacağız" ifadelerini kullandı.

Musa Ateş'in Sağlık Durumu

Bursa'da yaşayan Musa Ateş, sahura kalktıktan sonra fenalaştı. Yakınlarının ihbarı üzerine eve çağrılan sağlık ekipleri, Ateş'in kalp krizi geçirdiğini belirledi. Ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve Bursa Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Sinan Ateş'in Ölümüne Dair Hatırlatma

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022 tarihinde Ankara'da bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Tetikçi Eray Özyağcı tarafından gerçekleştirilen bu saldırı, ülke genelinde büyük bir şok etkisi yaratmıştı.

Silahlı Saldırı ve Olayın Detayları

Sinan Ateş, bir arkadaşıyla birlikte Çankaya ilçesinde bulunan bir apartmandan çıkarken motosikletli kişilerin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırı sonucunda Ateş ağır yaralanmış, ancak tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.

Sinan Ateş'in babası Musa Ateş'in vefatı, ailenin ve sevenlerinin yanı sıra kamuoyunu da derin bir üzüntüye boğdu.

SAHURDA FENALAŞTI

Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'nde binadan çıkarken motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısında hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş’in, Bursa'da yaşayan babası Musa Ateş, sahura kalktıktan sonra fenalaştı.

Yakınlarının ihbarıyla eve sevk edilen sağlık ekipleri, Ateş'in kalp krizi geçirdiğini belirledi. İlk müdahalesinin ardından Bursa Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Musa Ateş, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

NE OLMUŞTU?

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık 2022 tarihinde Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Çukurambar semtinde tetikçi Eray Özyağcı tarafından 5 kurşunla öldürülmüştü. 

SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMIŞTI
Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi 1456 Sokak’taki İnci Apartmanı’ndan çıktıkları sırada, motosikletli kişinin silahlı saldırısına uğradı.

5 ilde 18 'Siber'göz'altı! 5 ilde 18 'Siber'göz'altı!

Saldırıda Doç. Dr. Sinan Ateş başından, karından ve bacaklarından toplam beş kurşunla yaralandı. Selman Bozkurt ise omzundan yara aldı. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekibi tarafından kalp masajı yapılan Ateş, daha sonra özel hastaneye kaldırıldı. Ancak müdahaleye rağmen kurtarılamayan Ateş’in cenazesi, otopsi için Keçiören Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.