Toz taşınımları sürüyor... Haftanın son iş gününde hava nasıl olacak? Toz taşınımları sürüyor... Haftanın son iş gününde hava nasıl olacak?
Sıfır kilometre otomobil satın almayı düşünenler için ÖTV’siz fiyatlar belli oldu. 2024 model sıfır kilometre Renault Megane Sedan için özel bir fiyat açıklandı.
Sıfır kilometre otomobil alımında en büyük engel fiyatlar olmaya devam ediyor. Bu yüksek fiyatlar nedeniyle insanlar sıfır kilometre araç alma konusunda zorluklar yaşayabiliyorlar. Ancak, ÖTV muafiyeti gibi fırsatlar araç fiyatlarını düşürebiliyor ve bu da pek çok kişinin dikkatini çekiyor.
Türkiye’de sıfır kilometre otomobillerin fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerden biri ÖTV. ÖTV, otomobillerin fiyatlarını oldukça artırabiliyor. Ancak ÖTV muafiyeti hakkı, belirli engeli olan veya engelli aile bireyine sahip olan kişilere sunuluyor. Bu hak sayesinde ÖTV’siz sıfır otomobil sahibi olmak mümkün oluyor.
ÖTV’siz sıfır kilometre otomobil alma hakkı elde edenler, araç fiyatında yaklaşık yüzde 40’lık bir indirim elde ediyorlar. Bu avantajdan faydalanmak içinse aracın 5 yıl boyunca satış kısıtlaması bulunuyor.
ÖTV muafiyetiyle Renault Megane Sedan’ın fiyatı Nisan 2024 itibarıyla 1.182.000 TL’den başlıyor. Ancak ÖTV muafiyet hakkına sahip olanlar için bu fiyat 634.000 TL’ye düşüyor. Bu özel fırsatı değerlendirenler, sadece 634.000 TL ödeyerek 2024 model Renault Megane Sedan sahibi olabiliyorlar.