Ziyaretlerinde şehrin her açıdan ayağa kalkması adına ortaya konan çabalara değinen Güvenç, “Her zorluğun üstesinden birlikte geldik. Bu günleri de birlik ve beraberlik içerisinde aşacağız” dedi.

İlk olarak Bertiz Boyalı güreş turnuvasına katılan Güvenç, burada vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Vatandaşlarla hasbihal eden Güvenç, deprem sonrasında ortaya konan toparlanma sürecine değindi.

Kahramanmaraş’ta temaslarını sürdüren Güvenç, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer’i, Başsavcı Ramazan Murat Tiryaki,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan’ı, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretleri sonrasında değerlendirmelerde bulunan Güvenç, şehirde her açıdan hummalı bir çalışma olduğunun altını çizdi. Tüm kurumların üzerine düşeni fazlasıyla yaptığına dikkat çeken Güvenç, değerlendirmesinde şunları söyledi: “Şehrimiz, asrın felaketinin ardından toparlanma sürecini sürdürüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın taahhüttü gereği kalıcı konutlar hızla yükseliyor. Yapılan konut çalışmalarındaki hız baş döndürücü diye biliriz. Şehir merkezinin ayağa kalkması konusunda da önemli çalışmalar var. Yerel yönetimlerimiz ve hükümetimiz bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Hep birlikte asrın felaketinin yaralarını sarmaya devam edeceğiz. Her fırsatta hemşerilerimle bir araya gelip onlarla istişare etmeyi sürdüreceğim.”

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için Yarın Temayül Yapılacak AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için Yarın Temayül Yapılacak

Editör: Haber Editörü