Kahramanmaraş'ta bir otelde cinayet zanlısını almaya giderken uğradığı silahlı saldırı sonrası şehit olan polis memuru Barış Göl'ün oğlu Osman Göl'ün 12. yaş günü kutlaması için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

Onikişubat ilçesi Yirmiikigün Mahallesinde ikamet eden Göl ailesinin evine, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şubesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Kaya ile Kahramanmaraş Tarım İl Müdürü Ramazan Bilir, sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, şehidin oğlu Osman'ın fotoğrafının ve tuttuğu takımın renklerinin yer aldığı bir pastayla geldi.

Evin kapısını annesi Gülşah Göl ile birlikte açan Osman, sürpriz ziyaretten dolayı büyük mutluluk yaşadı ve pastanın mumlarını üfledi.

Başkan Abdullah Kalın, ‘Dijitalleşmenin önemini biliyoruz’ Başkan Abdullah Kalın, ‘Dijitalleşmenin önemini biliyoruz’

Pastanın kesilmesinin ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından şehit çocuklarına çeşitli hediyeler verildi.

-Babamın eksikliğini hissettirmiyorlar

Ziyaretle ilgili konuşan Osman, bugün 12 yaşında girdiğini ve çok mutlu olduğunu belirterek, "Bugün nasıl mutlu olduğumu anlatamam, şu anda tüm sevdiklerim ve değer verdiklerim burada. Benim doğum günüm normalde yarın, ben yarın gelmelerini bekliyordum aslında ama bugünden gelmeleri çok güzel bir sürpriz oldu. Hepsinden Allah razı olsun, ben babamla da kutluyordum doğum günümü. Onlarda bana babamın eksikliğini hissettirmemeye çalışıyorlar. Bu yüzden çok teşekkür ederim." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Kaya ise Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneğiyle ortak yürüttükleri proje kapsamında şehit çocuklarının doğum günlerine çat kapı ziyaret yaptıklarını anlatarak, "Bugün Osman gerçekten bizleri duygulandırdı ve kendisi de duygulandı. Şehitlerimizin kıymetli emanetleriyle bir arada olmak bizim için ayrı bir gurur. Bugün ayrıca bir başka şehidimizin evladı olan Tarım İl Müdürümüz Ramazan beyle buraya gelmek bizler için ayrı bir mutluluk oldu. Devletimiz, bakanlığımız her zaman şehitlerimizin emanetine saygı ve hürmetle yanlarında oluyor." ifadelerine yer verdi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Yunus Karaman da bu ziyaretin en büyük manevi duygularından birisinin şehit çocuğunun bir başka şehit çocuğunun doğum gününü kutlamaya gelmesi olduğunu vurgulayarak, gurur duyduğunu söyledi.

Kahramanmaraş Tarım İl Müdürü Ramazan Bilir de çok mutlu ve gururlu olduğunu söyleyerek, "Şehit çocuklarının hiç bir zaman yalnız kalmadıklarını gördük. Bizde bu şekilde devlet büyüklerimiz tarafından büyütüldük. Allah devletimize zeval vermesin. Şehitlerimize rahmet diliyorum" diye konuştu.