6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler sonrasında kadınları iş sahibi yapmak için harekete geçen güzellik uzmanı Seher Başaran, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak kadınlara güzellik uzmanlığı eğitimi verdikleri okulunda bir proje hazırladı. 


Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun da 100. Yılına özel olarak “100 kadını iş sahibi yapıyoruz” mottosuyla yola çıkan Başaran, belirledikleri kriterleri taşıyan 100 kadına kendi okullarında eğitim verecek ve iş sahibi yapacak.


Konuyla ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan Seher Başaran, 16 yıllık güzellik uzmanı olduğunu, 4 yıldır da kendi okulunda eğitimler verdiklerini belirterek, “Deprem bölgesi olduğumuz için 100 kadına eğitim vererek kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayacağız.” dedi.
Proje kapsamında, anne baba kaybı yaşayan, eşini kaybeden kadınların kendi ayakları üzerinde durmalarına destek olmak için 100 kişilik kontenjanları için başvuruların da başladığını ifade eden Başaran, “Ben kadın girişimini desteklediğim için özellikle okulumu kurmuştum. Hem kendi güzellik merkezi açabilme imkanına sahip olsunlar hem de işletmelerde çalışabilsinler diye.” İfadelerini kullandı.

Bakan Tunç'tan 'Diamond Tema' açıklaması... "Eleştiriler, soruşturmalardan rahatsız olanlarındır" Bakan Tunç'tan 'Diamond Tema' açıklaması... "Eleştiriler, soruşturmalardan rahatsız olanlarındır"


Seher Başaran Güzellik Akademisi eğitmenlerinden Saadet Gümüş de, kadınların bu eğitimlere başvuru yapmaları durumunda yaşanacak süreçle ilgili şunları söyledi:
“Güzellik uzmanlığı eğitimi vereceğiz burada, lazer epilasyon, iğneli epilasyon, bölgesel zayıflama, manikür ve pedikür gibi eğitimler alacaklar. Biz onlara iş imkanı sağlayacağız hem de kendi ayakları üzerinde durmaları için de elimizden gelen desteği vereceğiz.”

Editör: Haber Editörü