Sayın basın mensupları Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer AYCAN’IN genel kurul konuşması aşağıdaki linkte mevcuttur.Saygılarımızla iyi çalışmalar dileriz.

Demirağ'dan Kadir Gecesi mesajı! Demirağ'dan Kadir Gecesi mesajı!

Sayın Başkanım, sayın milletvekilleri; 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve İş Güvenliği Günü nedeniyle gündem dışı söz almış bulunuyorum. Sizleri saygıyla selamlıyorum.
    Bu konuya geçmeden önce bir üzüntümü dile getirmek istiyorum: 24 Nisanda maalesef yine ülkemizle ilgili, tarihimizle ilgili hem iç çevrelerden hem de dış çevrelerden asılsız ithamlarda bulunulmuştur. Dış çevrelerden yapılan ithamlar özellikle Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden'ın ve diğer kişilerin ithamları bizi çok da ilgilendirmiyor, önemsemiyoruz. Bir bunağın, tarih bilmeyen Türk düşmanı kişilerin siyasi amaçları doğrultusunda tarihimizle ilgili söylediği sözler yok hükmündedir. Esas bizi üzen ise aynı kaptan yemek yediğimiz, aynı ortamı paylaştığımız, kader birliği yaptığımız insanların söylemleridir. Maalesef, bir HDP'li vekilin, bir CHP'li vekilin ve bir de içinde bulunduğu her kuruma ihanet etmeyi alışkanlık hâline getiren Ali Babacan'ın söylemleri esas bizi üzmüştür. Tabii, aslında Ermeniler, Doğu Anadolu'da Kürt kökenli kardeşlerimizi en çok katletmişlerdir. Bugün, özellikle Kürt kökenli kardeşlerimin, kendilerini Kürt kökenli olarak tanımlayan kişilerin bunun hesabını sormak yerine Ermeni diasporasından açıklamalar yapması aslında çok dikkate şayandır. Bu vesileyle ben de Doğu Anadolu'da ve şehrim Kahramanmaraş'ta özellikle Ermeniler tarafından katledilen kardeşlerimizi, dedelerimizi rahmetle anıyorum ve onların haklarının sorulmasını istiyorum.