30 aday içerisinden seçilerek İYİ Parti Malatya İl başkanlığına getirilen Hakan Yılmaz her kesimden takdir topluyor. Tecrübesiyle, çalışkanlığı ile göreve gelir gelmez Malatya halkının gönlünde taht kurmayı başaran il başkanı Yılmaz, şimdiden seçimlere hazırlanmaya başladı. Her fırsatta vatandaşla iç içe olan sorunları yerinde tespit eden ve çözüm önerileri sunan çiçeği burnunda İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, çalışmaları ile köşe yazılarına da konu oldu.

Bir yazı da kendisinden bahsedilen Yılmaz için, "Malatya teşkilatı da yeni, 30 aday içinde il başkanlığını Hakan Yılmaz gögüsledi. Evet yanlış duymadınız il başkanlığı için tam 30 aday yarıştı, finale kalan 3 aday genel merkeze çağrılarak bir nevi mülakat yapıldı. Sonunda görev daha tecrübeli olan Hakan Yılmaz'a verildi. Yılmaz da daha önce MHP'de siyaset yapmış, milletvekili adayı olmuş bir isim. Siyaseti biliyor, Malatya'yı tanıyor, vatandaşın önceliklerinin farkında. Ben ziyarete gittiğimde 18 Mart Çanakkale zaferi törenlerinden dönüyorlardı.Şehitlik ziyaret edilerek şehit ailelerine karanfil dağıtılmıştı. Yılmaz, "sadece biz vardık, şehit edebiyatı yapanların hiç biri yoktu," dedi. Partinin fiziki mekanını çok beğendim. İçeri girdiğinizde sağlı sollu odalar yarıya kadar duvar, yarıdan sonra pencere olduğu için içeride kimlerin olduğunu görüyorsunuz. Onlar da kapıdan girenleri görüyor, sorunu olan vatandaşları bekletmeden ilgileniyorlar. Üç adaydan sona kalan diğer iki kişi de gurur yapmamış yönetime girmişler, böylece tam bir birlik havası oluşmuş, bu da partiye hareket getirmiş. Yeni başkanın ilk icraatı İstanbul ve Ankara'daki Malatyalıları ziyaret edip, Ramazan bayramında Malatya'ya geldiklerinde ailelerini İYİ partiye yönlendirmelerini istemek olmuş. Yılmaz, "Çok mutlu oldum, ziyaret ettiğim arkadaşların yüzde doksanı zaten İYİ partili olmuş” dedi.” şeklinde bahsedildi.

İYİ Parti Malatya teşkilatında üye sayısı her geçen gün artıyor

BiP’e gelenler kazanmaya devam ediyor BiP’e gelenler kazanmaya devam ediyor

İYİ Parti Malatya il başkanı Hakan Yılmaz ise yaptığı açıklama da, “Geçmişten siyasetin içinde olan biriyim. Göreve gelir gelmez büyükşehirlerde yaşayan Malatyalıları partimize davet ettim ve üye sayımızı yükseltmeye başladım. Her fırsatta vatandaşlarımızla iç içe olarak sorun tespitlerini uzman ekibimizle birlikte yerinde yaptık ve sadece dinlemekle kalmayıp çözüm önerilerimizle de vatandaşlarımızın yanında olduk. Partimize gelen hiç kimseyi geri çevirmedik. Malatyalı vatandaşlarımıza İYİ Partiyi en iyi şekilde anlatmak için görevimin başındayım. Malatyalı vatandaşlarımızı partimize bekliyoruz. Her kesimden vatandaşımızın sorununu çözmek için var olduğumuzu belirtmek istiyorum. Çalışmalarımıza son hızla devam edeceğiz” dedi.