31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinin il geneli huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için alınan ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya, Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve ilgili kurum temsilcileri katıldı. 
 
Toplantı öncesi bir değerlendirmede bulunan Vali Mükerrem Ünlüer, “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçim sürecinin il genelinde huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. 

Haydi Çocuklar 23 Nisan Şenliğine! Haydi Çocuklar 23 Nisan Şenliğine!

Polis ve jandarma teşkilatımız seçim öncesi ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmayı hassasiyetle yürütüyorlar. Oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için bütün birimleri mesai mefhumu gözetmeksizin görevleri başında olacaklardır.” diye konuştu
 
Toplantı, seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından seçimin il genelinde huzur ve güven ortamında gerçekleştirilebilmesi amacıyla ilgili kurumlarımızın seçim öncesi, seçim sırası ve sonrasında alacakları tedbirler ve dikkat etmeleri gereken hususların değerlendirilmesiyle sona erdi.