Bakanlık’tan Konut Alacaklara 200.000 TL Konut Desteği! Bakanlık’tan Konut Alacaklara 200.000 TL Konut Desteği!
ESK, Satılamayan Hayvanları ve Ek Maliyetleri Karşılayacak
ESK, satılamayan hayvanları kendi cari alım fiyatlarına ek olarak, nakliye, bakım ve besleme giderlerini dikkate alacak şekilde satın alacak.
Nasıl Başvurulacak: ESK Alım İşlemleri
Yetiştiricilerin satılamayan hayvanları için başvuruda bulunmak oldukça kolay. En yakın ESK Kombina Müdürlüklerine, hayvan kimlik belgeleri ve kurbanlık hayvan satış noktasında görevli resmi Veteriner Hekim sevk raporu ile başvurmak yeterli olacak. Alım ve ödeme işlemlerine ilişkin detaylı bilgiler, ESK’nin internet sitesinden duyurulacak.
ESK’nın Büyükbaş ve Küçükbaş Alım Fiyatları
ESK’nın büyükbaş et cari alım fiyatları, hayvanın türüne göre değişiklik gösteriyor. Kilogram başına erkek sığırda 180 lira, düve ve erkek mandada 170 lira, inek ve dişi mandada 160 lira olarak belirlendi.
Küçükbaş et alım fiyatları da kilogram başına kuzuda 175 lira, tokluda 160 lira, koyunda 140 lira, oğlakta 110 lira, çepiçte 95 lira ve keçide 95 lira olarak belirlenmiştir.
“Yetiştiricilerimizin Her Daim Yanında Olacağız”
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bu kararı duyururken, “Hayvansal üretimimize güç katan yetiştiricilerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.