Tepeden tırnağa doğal ve etkili bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin sayısı arttıkça saç ekimi İstanbul ilinde en çok uygulanan prosedürler arasında yerini almıştır. Aynı şekilde burun estetiği İstanbul ve diğer metropollerimizde farklı yaş grubundaki kadın ve erkeklerin en çok ilgi gösterdiği prosedürlerden biridir. Saç ekimi ve burun estetiği başta olmak üzere her tür medikal estetik ve estetik cerrahi prosedürün başarısının altında yatan etken, hastaya özel planlama ve uygulama yapılmasıdır. Bunun için alanında uzman ve deneyimli doktorlara başvurulmalıdır. Siz de daha iyi bir görünüme sahip olmak ya da sağlığınızı iyileştirmek için Medyland ile tanışabilirsiniz. Ücretsiz online randevu platformu olan Medyland üzerinden, lokasyonunuza yakın ve en uygun hekimlere ulaşarak randevu alım işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Pek çok farklı nedene bağlı olarak saç kaybı ya da dökülmesi sorunu yaşayan kişiler için kurtarıcı yöntemlerin başında saç ekimi gelir. Saç ekimi prosedürü ile saçların seyrelmesi ve kişinin kelleşmesi konusunda doğal ve kalıcı çözümlere ulaşılabilir. Saç ekimi farklı yöntemlerle uygulanabilmekte olup prosedürün temel amacı, hastanın dökülen saç köklerini geri kazanmasıdır. 

Saç ekimi, hastanın kendi sağlıklı saçlarının saç kaybı ya da dökülmesi sorunu görülen bölgelere ekilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Kişiye özel planlanması gereken bir süreç olan saç ekimi sonrası hastaya özel, doğal ve estetik açıdan tatmin edici sonuçlar elde edilebilir.

Sayfa:https://www.medyland.com/burun-estetigi-rinoplasti/istanbul

D vitamini olan besinler nelerdir? D vitamini olan besinler nelerdir?

Saç Dökülmesi Nedeni Doğru Belirlenmeli

Saç ekimi prosedüründe başarının elde edilebilmesi için operasyondan önce, operasyon sırasında ve sonrasında bazı noktalara titizlikle uyulmalıdır. Saç ekimi operasyonundan önce hastada hangi tip saç dökülmesi olduğu belirlenmeli, saç köklerinin mevcut durumu incelenmeli, saç köklerinin alınacağı donör alan tespit edilmeli, saç ekimi için donör bölgenin yeterli olup olmadığı kararı verilmeli ve hasta özelinde hangi saç ekim tekniğinin uygun olduğu kararlaştırılmalıdır. Bu adımların doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi sayesinde doğru bir planlama yapılabilir. Bunun sonucunda saç ekimi prosedüründen optimum fayda sağlanabilir.

Operasyon öncesi değerlendirme aşamasında saç ekimi planlamasını yapmak, özellikle hasta ve doktorun iş birliğiyle doğal bir saç çizgisi belirlemek asla ihmal edilmemesi gereken bir noktadır. Açıkçası saç ekim prosedürünün başarılı olması için en önemli adım, sürecin her bir aşamasını detaylı bir şekilde planlamaktır. Böylece saç ekim prosedürü sırasında kullanılacak olan teknik ve tekniğin nasıl uygulanacağı doğal bir görünüm sağlanacak şekilde belirlenebilir. 

Saç ekimi prosedürü sırasında karşılaşılması olası sorunlar değerlendirilmez, hastanın probleminin altında yatan neden ve ihtiyaçlar belirlenmezse diğer bir deyişle plansız bir saç ekimi yapılırsa doğallıktan ve estetik görünümden uzak bir sonuçla karşı karşıya kalınması olasıdır. Bu tür durumlarda hastalar önemli ölçüde öz güven kaybı yaşayabilirler.

Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Saç kaybına ya da dökülmesine bağlı olarak saç seyrelmesi ve kellik sorunu yaşayan kişilerin sıklıkla başvurduğu saç ekimi sayesinde bu sorunları doğal ve kalıcı bir şekilde çözmek mümkündür. Saç kökleri aktif olmayan ve çeşitli nedenlere bağlı olarak saçsızlık oluşan alanlara sağlıklı saç köklerinin ekilmesi aşamasında mikro cerrahi yöntemlerden faydalanılır. 

Saç ekimi prosedürü kapsamında hastadan alınan sağlıklı saç kökleri hedef bölgeye ekilir. Kişi özelinde planlanan bir prosedür olan saç ekimi hizmeti kapsamında çoğunlukla hastanın ense bölgesinden, dökülmeye dirençli saç kökleri toplanarak tamamen dökülme ya da seyrelme olan kısımlarda açılan kanallara ekim yapılır. Saç ekim tedavisi sayesinde baş bölgesinde ekim yapıldığı anlaşılması mümkün olmayan, kalıcı ve doğal bir görünüme kavuşulabilir. Ancak bu durum için temel kural, saç ekiminin alanında uzman ve deneyimli hekimler tarafından yapılmasıdır.

Saç ekimi hastane ya da klinik ortamında gerçekleştirilen bir mikro cerrahi işlemidir. Saç dökülmesi sorunu için kalıcı bir çözüm olduğundan son derece popülerdir. Tıbbi literatürde “erkek tipi saç dökülmesi” olarak da bilinen “Androgenetik Alopesi” sorunu yaşayan kişilere yönelik en etkili ve kalıcı çözüm olma özelliğine sahiptir. Ayrıca gerek yara izleri gerek çeşitli saç hastalıkları nedeniyle saç kaybı görülen hastaların tercih edebileceği prosedürlerden biridir. 

Saç dökülmesi önemli bir kozmetik sorun olup saç ekimi yalnızca erkeklere yönelik değildir. Aynı zamanda saç dökülmesi kadınların da yaşadığı bir sorundur. Günlük 50 ila 100 saç telinin dökülmesi normal bir durum kabul edilse de daha yüksek rakamlardaki saç dökülmesi sorununda mutlaka bir uzmana danışılmalıdır. 

Saç dökülmesi sorununun giderilmesi için PRP ve saç lazeri gibi farklı prosedürlerden faydalanılması mümkündür. Bu yöntemlerin uygulanmasıyla saç dökülmesini azaltmak ya da önlemek olası olsa da yoğun saç dökülmesi sorunu yaşayan hastalarda saç ekimi yönteminin uygulanması gerekir.

Farklı yaşlardaki kadınların ve erkeklerin sık yaşadığı bir sorun olan saçların kırılması, dökülmesi ve azalması kişinin görünümünden memnun olmamasına ve öz güven eksikliği yaşamasına neden olabileceğinden tedavisi ihmal edilmemelidir.

Sayfa: https://www.medyland.com/sac-ekimi/istanbul