Kahramanmaraş'ta konteyner kentte yemek yarışması yapıldı Kahramanmaraş'ta konteyner kentte yemek yarışması yapıldı

Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, huzurevinden gelen ve Avşar Yerleşkesini gezen misafirleri Gençlik Otağında ağırladı. Gençlik Otağındaki programda İlahiyat Fakültesi Öğr. Gör. Ahmet Görüzoğlu tarafından müzik dinletisi icra edildi. Huzurevinden gelen misafirlerin, Görüzoğlu’nun seslendirdiği eserlere eşlik ettiği programda zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

Program vesilesiyle yaşlılarımızla bir araya gelerek onların hayır dualarını aldıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, “Vefa bizim en önemli değerlerimizdendir. Büyüklerine vefa göstermeyen küçüklerinden vefa görmez. Dolayısıyla bir toplum yaşlılarına değer verebildiği ölçüde geleceğine umutla bakabilir. Bizler de çeşitli vesilelerle büyüklerimizle bir araya geliyoruz. Çoğu kez biz onları ziyaret ediyorduk. Bu defa da onları ağırlayalım istedik. Üniversitemizi gezdiler, sonrasında da Gençlik Otağımızda onlarla sohbet ettik, birlikte şarkılar söyledik. Şükranlarımızı ifade ederek dualarını istedik. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur.” dedi. Rektör Can konuşmasını programın tertip edilmesinde emeğe geçenlere ve bilhassa yaşlılarımıza teşekkür ederek tamamladı.

KSÜ SHMYO Müdürü Prof. Dr. Esin İspir ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya’nın da hazır bulunduğu ve gençlerle yaşlılarımızın buluştuğu program, fotoğraf çekiminin ardından son buldu.