Yurt içi otomotiv talebi yüksek faize rağmen güçlü Yurt içi otomotiv talebi yüksek faize rağmen güçlü
Ailede Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Geçtiğimiz aylarda başlatılan sosyal yardım ve destek ödemeleri devam ediyor. PTT aracılığıyla ödeme yapan aile Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde e-devlet üzerinden Yeni başvuru açmıştı. PTT'den nakit yardım ödemeleri başladı Notre yaz T.C kimlik no sonu 0,2,4,6 ve 8 ile bitenler hemen PTT şubelerinden parasını alabilir. PTT'den yapılan yardım miktarı tam 1200 TL oldu. Peki hala başvuru yapmayanlar ne yapacak? PTT yardım parası için başvuru şartları neler? son dakika PTT yardım ödemesi ile ilgili merak edilenler haberimizde…
PTT’den TC kimlik numarasına göre yardım parası ödemeleri başladı. 11 haneli T.C kimlik numarasıyla e-devlet üzerinden başvuru yapan vatandaşlara PTT aracılığı ile kendi 7200 TL'lik destek ödemesi veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni kampanya kapsamında başvurularını yapanlar ödemelerini bugün itibariyle alabiliyor. Duyuru sabah saatlerinde geldi. Yardım parası gönderileri için başvuru şartları da netleşti. Başvuru yapmayanlar hemen e-devlet'e Giriş yaparak başvuru işlemlerini tamamlayabilir ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sağladığı destek ödemesini alabilir. İşte sosyal yardım parası şartları ve detaylar…
ptt-odeme.jpg
AİLE BAKANLIĞI HER AY DÜZENLİ YARDIM YAPIYOR
Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara Aile Bakanlığı tarafından her ay düzenli sosyal yardım yatıyor. T.C kimlik numarasına göre e-devlet üzerinden başvuru yapan ve başvuru şartlarına uygun olan kişiler yardım ödemesinden yararlanabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çeşitli kalemlerde verdiği ödemeleri verirken her sosyal yardım parasının farklı şartları bulunuyor. Bu şartlar doğrultusunda verilen yardım Ödemelerinden biri de bakanlık tarafından sağlanan Aile Destek paketi yardımı oldu.
Hane başına verilen aile yardımı tam 12 ay boyunca devam ediyor. Bu yardım ödemesini almak isteyenlerin hane içindeki kişi başına düşen gelirinin Asgari ücretin üçte durumdan az olması gerekiyor. Şartları taşıyanları bir gün başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden yapabiliyor.
ptt-odeme-2.jpg
PTT'DEN 11 HANELİ T.C KİMLİK NUMARASI İLE ÖDENİYOR
Aile yardım için başvuru yapan ve onaylanan kişiler için ödemeler PTT üzerinden yapılıyor mu yoksa T.C kimlik kartı ile birlikte PTT şubelerine gidenler hemen ödeme alma hakkına sahip oluyor. Aile yardımı miktarı 2023 yılı için arttırıldı. Şu anda yapılan en az ödeme 7200 TL olarak belirlendi. Ödeme için siz de e-devlet başvuru formunu doldurduktan sonra onay olarak PTT şubesine gidebilirsiniz.
Editör: Haber Editörü