Türkiye, sel felaketiyle mücadele eden Pakistan’a insani yardım göndermeye devam ediyor. İlki salı günü yola çıkan çadır ve yardım malzemelerini taşıyan Pakistan İyilik Treni’nin 2’ncisi dün yola çıktı. 9 uçaklık insani yardım da sel bölgesine ulaştı.

Ülkedeki durumu yerinde incelemek ve ihtiyaçları tespit için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Pakistan'a gitti. 

Bin 200’den fazla kişi hayatını kaybederken, 33 milyondan fazla kişi sellerden etkilendi. Felaketin ilk gününden beri kardeş ülke Pakistan’ın yanında olan Türkiye, insani yardımlara devam ediyor. Şimdiye kadar 9 uçak ve 1 ‘İyilik Treni’ ile Pakistan halkına barınma, beslenme, hijyen, giyim ve tıbbi malzeme götürüldü.

Kervancıoğlu’ndan Sezon Öncesi sporculara moral ziyareti! Kervancıoğlu’ndan Sezon Öncesi sporculara moral ziyareti!

AFAD Kahramanmaraş İl Müdürü Aslan Mehmet Coşkun'da, ekibiyle bölgeye giderek yardım malzemelerinin dağıtılmasında ve sahada koordinasyonda görev aldı. 

YARALARI SARILACAK

Dün de Pakistan'a yardım malzemesi taşıyan ‘İyilik Treni’nin ikincisi uğurlandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insani yardım malzemelerini taşıyan ikinci ‘İyilik Treni’ Ankara'dan sel felaketinin yaşandığı Pakistan'a gönderildi. ‘İyilik Treni’nde bulunan çadır, battaniye ve gıda malzemelerinden oluşan 394 bin ton insani yardımla Pakistan halkının yaraları sarılacak.