İlçenin farklı lokasyonlarında açtığı kapalı yüzme havuzlarıyla çocukların sosyal, fiziksel ve ruhsal yönden gelişimlerine katkı sağlamayı hedefleyen Onikişubat Belediyesi, her yıl düzenlenen Yaz YüzmeKursları’ndayeni dönemi başlatıyor.

8-14 yaş arası ücretsiz Yaz Yüzme Kursu kayıtları 1 Haziran'da başlıyor.

Geride kalan görev süresinde kent tarihinde görülmemiş sosyal tesis yatırımlarını bir bir ilçeye kazandıran Hanefi Mahçiçek başkanlığındaki Onikişubat Belediyesi, Kapalı Yüzme Havuzları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. İlçenin farklı lokasyonlarında hayata geçirdiği ve tüm vatandaşların kolaylıkla ulaşıp, kullanabildiği kapalı yüzme havuzları, yaz aylarında da çocukların yüzme eğitimi aldığı en önemli tesisler oluyor. Onikişubat Belediyesi, 8-14 yaş arası çocukların, sosyal, fiziksel ve ruhsal yönden gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenlediği Yaz Yüzme Kursları’nda yeni dönemin başlangıcı yapıyor. Binlerce çocuğun sabırsızlıkla beklediği Yaz Yüzme Kursları 2022 yılı dönemi ile havuzlar, çocukların sesleri ve kulaçlarıyla şenlenecek.

Yüzme kurslarına kayıtlar 1 Haziran’da başlıyor

Yaz Yüzme Kursları’na kayıtlar 1 Haziran Çarşamba günü başlayacak.Kurs boyunca, uzman eğiticiler ve cankurtaranlar çocuklara eşlik edecek. Kurslar, 1 Temmuz ile 30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Yaz Yüzme Kursu’na katılmak isteyenler; Şehit Abdullah Çavuş Kapalı Yüzme Havuzu için (0344) 215 16 73, Şehit Serkan Yılmaz Kapalı Yüzme Havuzu için 444 70 46 – 4414, Piri Reis Kapalı Yüzme Havuzu için 444 70 46 – 4417, Şehit Hüseyin Varol Kapalı Yüzme Havuzu için 444 70 46 – 4406, Şehit Cengiz EngizekKapalı Yüzme Havuzu için ise 444 70 46 – 4420 numaralı telefondan detaylı bilgiye ulaşabilecek.

Girişimcilik Kapasitesinin geliştirilmesi eğitimi verildi Girişimcilik Kapasitesinin geliştirilmesi eğitimi verildi