Son zamanlarda bölgedeki Termik Santrali ile ilgili tartışmalarda, “CHP’nin, Neden bu partinin temsilcileri yok, yada sesleri cılız çıkıyor” gibi haklı cümleler kuruluyor.

En son 23 Ekimde konu gündeme geldi ve gündeme gelen konu ise Termik Santralinin önünde değilde, Elbistan İlçe binasının önünde bir avuç insanla yapıldı?

CHP'li Öztunç'tan Afşin Elbistan Termik Santrali'nin filtreli olması talebi..

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, "Bizim bir derdimiz var. Afşin Elbistan Termik Santrali filtreli olsun, dünya standartlarında olsun ve hava kirlenmesin.” Protestosu İçin CHP Elbistan İlçe binası önünde bir avuç partilisi ile toplandı? Tunç’un bu protesto toplantısına Afişin ve çevresinden yok denecek kadar az bir katılımın olduğu gözlendi? Tunç’un bu  protesto toplantısı CHP Elbistan İlçe binası önünde bir araya gelen bir avuç partiliden alkış aldı.?

Aslında Sayın Ali Öztunç’a şu soruyu sormak lazım:

Ana muhalafet partisi CHP’nin Bölgedeki tek milletvekili tek Temsilcisi sizsiniz.. Bu dert bir avuç partili ile yapılan protesto ile karşılık bulmaz ve çözülmez? Böylesi büyük bir problemi ve sorunların çözümüne yönelik bir girişimde bulunuyorsanız, bunu bir avuç partili ile değil, bölgedeki diğer ilçe ve çevresiyle koordineli bir şekilde daha çoğulcu bir katılımla toplantıya dönüştürerek karşılık bulur ancak? Bölgedeki halk güçünü arkanıza alarak Termik Santralinin önünde yapsaydınız bu protestoyu daha yararlı olacağı kanısındayım bu çok önemli...

Oysa sorunun cevabı belli: Protestonun yapılacağı alan belli: Bir avuç partili ile, CHP Elbistan İlçe Binasının önü değilde, Filitresi olmadığı için bölge halkını zehirleyen ve kanser ölümlerine neden olan Termik Santralinin önünde çoklu partilin ile yapılması daha doğru olanıydı?’

Bu protestonun yapılacağı yer Termik Santralinin önü...

‘Olmadı Sayın Vekil?’