Bayram öncesinde öğrencilere 1000 TL bayram harçlığı verileceği iddia edildi.
Öğrencilere 1000 TL bayram harçlığı ödemeleri ile ilgili başta başvuru detayları ve ödeme tarihleri olmak üzere tüm detaylar merakla araştırılıyor. Bayram yaklaşırken sık sık gündeme gelmeye devam eden bayram harçlığı ile ilgili detaylar arama motorlarında yer almaya devam ediyor. Öğrencilere bayram harçlığı ödemesi var mı, Bayram harçlığı başvuru ekranı açıldı mı, 1000 TL bayram harçlığı ödemeleri ne zaman başlayacak, ödemelerden kimler yararlanabilecek, 1000 TL bayram harçlığı başvuru şartları neler, tüm bu sorulara yanıt aranıyor. Öğrencilere bayram harçlığı iddiaları gündemdeki yerini korurken konuyla ilgili İçişleri
Bakanlığı'ndan önemli bir açıklama geldi.
ÖĞRENCİLERE 1000 TL KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI İDDİASI
Kurban Bayramı bu yıl 28 Haziran 2023 Çarşamba günü başlıyor. Bayrama sadece 2 gün kalırken öğrencilere Kurban Bayramı harçlığı araştırmaları yoğunlaştı. Kurban Bayramı’na doğru geri sayım sürerken öğrenciler de bayram harçlığı gündemiyle ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ediyor. Üniversite öğrencilerine bayram harçlığı ödemesi yapılacağına dair iddialarla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan önemli bir açıklama geldi.
ÖĞRENCİLERE KURBAN BAYRAMI HARÇLIĞI VERİLECEK Mİ?
Kurban Bayramı yaklaşırken öğrencilere bayram harçlığı verileceğine dair iddialarla ilgili araştırmalar da yoğunlaştı. Sosyal medyada sık sık yer alan ve son günlerin en çok araştırılan konularının başında gelen öğrencilere bayram harçlığı ödemesi yapılacağına dair iddialarla ilgili merak edilenlere yanıt aranıyor. İddialara göre bayram harçlığı ödemesi üniversite öğrencilerine yönelik yapılacak. Tüm bu iddialar bayramdan önce gündemde yer almaya devam ederken üniversite öğrencileri de 'Öğrenciye bayram harçlığı verilecek mi?', 'Öğrenciye Kurban Bayramı harçlığı var mı, yok mu?' gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Sosyal medyada sıklıkla yer alan bayram harçlığı iddialarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 'Bakanlığımızca e-başvuru ya da açık kapı uygulamamız üzerinden bayram harçlığı ödemesi yapılması kesinlikle söz konusu değildir.' ifadelerine yer verildi.
ogrencilere-1000-tl-bayram-harcligi-iddialari-ile-ilgiliaciklama-geldi.jpg
BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA GELDİ
Son dönemde gündemin en sık başlıklarından biri olan öğrencilere bayram harçlığı iddiasıyla ilgili tüm detaylar yakından incelenirken bu konu hakkındaki tüm açıklamalar, bilgilendirmeler ve tüm gelişmeler takip ediliyor. İçişleri Bakanlığı, öğrencilere bayram harçlığı verileceğine dair iddialarla ilgili şu açıklamayı yaptı:
'Bazı sosyal medya mecralarında Bakanlığımızca bayram harçlığı dağıtıldığı yönünde gayrı ciddi paylaşımlar ve videolar yayınlanmaktadır. Bakanlığımız e-başvuru sistemi vatandaşlarımıza başvurusu ile ilgili belgeleri sistem üzerinden elektronik ortamda da gönderme imkanı sunan son derece önemli hizmettir. Bakanlığımızca e-başvuru ya da açık kapı uygulamamız üzerinden bayram harçlığı ödemesi yapılması kesinlikle söz konusu değildir.'